Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Zombie Apocalypse (PS3)

Zombie Apocalypse

Zombie Apocalypse to dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez studio Nihilistic Software. Fabuła przedstawia wizję świata, w którym niebezpieczny wirus zamienił większość ludzi w zombie.

Akcji | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | kooperacja

Okładka Zombie Apocalypse (PS3)

data premiery gry:

23wrz2009

X360

24wrz2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie Apocalypse to dynamiczna gra akcji, w której musimy zmierzyć się z tytułowymi przeciwnikami. Dzieło o desperackiej walce z żywymi trupami zostało przygotowane przez firmę Nihilistic, znaną z takich produkcji jak: Conan, Vampire The Masquerade: Redemption oraz Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects.

Tytuł opowiada o rozprzestrzeniającej się infekcji zamieniającej ludzi w zombie. Wobec przewagi nieumarłych bestii nad rasą ludzką grupa czterech uzbrojonych niedobitków próbuje po prostu przetrwać. Gra jest dynamiczną strzelanką, w której zmagamy się z prawdziwymi hordami przeciwników. Do wyboru otrzymujemy czterech bohaterów – doktora Harlana, miłośnika gier Jimmy86, wysportowaną Natalie oraz ochroniarza Eda. Naszym zadaniem jest przeżycie 55 dni ataków zombie. Każdy z nich rozgrywa się w jednym z siedmiu środowisk.

Aby pomyślnie ukończyć dzień musimy oczyścić teren z wszystkich fal przeciwników. Wśród miejsc, w których toczymy walkę pojawiają się przykładowo lotnisko oraz złomowisko. Do naszej dyspozycji oddano naturalnie pokaźny arsenał, składający się z jedenastu zabójczych broni. Oprócz standardowych karabinów i granatników, twórcy przygotowali także miotacze ognia oraz chociażby niezawodną piłę łańcuchową. Zombie możemy także eliminować wykorzystując elementy otoczenia (np. gęsto rozsiane wybuchowe beczki).

Oprócz rozgrywki solowej eksterminację przeciwników możemy prowadzić w cztery osoby, zarówno lokalnie oraz przez Internet. W tym względzie produkcja przypomina więc nieco znane dzieło Left 4 Dead. Sporym urozmaiceniem są również dodatkowe tryby zabawy, których jest łącznie siedem. Odblokowujemy je przechodząc kolejne etapy gry. Całość stawia przede wszystkim na rozrywkowe podejście do tematu oraz krwiste przedstawienie pojedynków. Grafika nie jest może najmocniejszym aspektem tej produkcji, ale prezentuje się całkiem przyjemnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zombie Apocalypse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Zombie Apocalypse

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Konami wyda w tym roku cztery gry w cyfrowej dystrybucji

wiadomość8 czerwca 2011

Firma Konami ujawniła swoje plany wydawnicze na najbliższe miesiące, jeśli chodzi o produkcje rozprowadzane metodą cyfrowej dystrybucji. Dzięki temu poznaliśmy cztery tytuły, jakie zostaną udostępnione tą drogą jeszcze w tym roku.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09
Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09

wiadomość21 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Yakuza 3 jednak w Stanach Zjednoczonych i w Europie, o jakości Bayonetta w wersji na PlayStation 3, Dead Space Extraction na Wii znacznie bardziej przegadaną grą od oryginału i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09
Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09

wiadomość18 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Order of War, zapowiedź odnowionej wersji The Warlock of Firetop Mountain, debiut pierwszego DLC do nowego Batmana, pierwsze rozszerzenie do Pirates of the Burning Sea, Namco Bandai na targach Tokyo Game Show i inne. Zapraszamy do lektury.

Konami przedstawia alternatywną wizję apokalipsy
Konami przedstawia alternatywną wizję apokalipsy

wiadomość15 kwietnia 2009

Co byście powiedzieli na miks legendarnego Smash TV oraz cieszącego się nieustającą popularnością Left 4 Dead? Pracownicy japońskiej firmy Konami doszli swego czasu do wniosku, że pomysł ten może się sprzedać. W efekcie przedstawiamy Wam pierwsze oficjalne informacje na temat Zombie Apocalypse.

X360
PS3