Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Zombie Apocalypse (X360)
OkładkaZombie Apocalypse (X360)

Zombie Apocalypse

Zombie Apocalypse to dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez studio Nihilistic Software. Fabuła przedstawia wizję świata, w którym niebezpieczny wirus zamienił większość ludzi w zombie.

Akcji | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie Apocalypse Premiera

23wrz2009

X360

24wrz2009

PS3

Gry podobne do Zombie Apocalypse

Left 4 Dead

Dead Island

'Splosion Man

Zombie Apocalypse to dynamiczna gra akcji, w której musimy zmierzyć się z tytułowymi przeciwnikami. Dzieło o desperackiej walce z żywymi trupami zostało przygotowane przez firmę Nihilistic, znaną z takich produkcji jak: Conan, Vampire The Masquerade: Redemption oraz Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects.

Tytuł opowiada o rozprzestrzeniającej się infekcji zamieniającej ludzi w zombie. Wobec przewagi nieumarłych bestii nad rasą ludzką grupa czterech uzbrojonych niedobitków próbuje po prostu przetrwać. Gra jest dynamiczną strzelanką, w której zmagamy się z prawdziwymi hordami przeciwników. Do wyboru otrzymujemy czterech bohaterów – doktora Harlana, miłośnika gier Jimmy86, wysportowaną Natalie oraz ochroniarza Eda. Naszym zadaniem jest przeżycie 55 dni ataków zombie. Każdy z nich rozgrywa się w jednym z siedmiu środowisk.

Aby pomyślnie ukończyć dzień musimy oczyścić teren z wszystkich fal przeciwników. Wśród miejsc, w których toczymy walkę pojawiają się przykładowo lotnisko oraz złomowisko. Do naszej dyspozycji oddano naturalnie pokaźny arsenał, składający się z jedenastu zabójczych broni. Oprócz standardowych karabinów i granatników, twórcy przygotowali także miotacze ognia oraz chociażby niezawodną piłę łańcuchową. Zombie możemy także eliminować wykorzystując elementy otoczenia (np. gęsto rozsiane wybuchowe beczki).

Oprócz rozgrywki solowej eksterminację przeciwników możemy prowadzić w cztery osoby, zarówno lokalnie oraz przez Internet. W tym względzie produkcja przypomina więc nieco znane dzieło Left 4 Dead. Sporym urozmaiceniem są również dodatkowe tryby zabawy, których jest łącznie siedem. Odblokowujemy je przechodząc kolejne etapy gry. Całość stawia przede wszystkim na rozrywkowe podejście do tematu oraz krwiste przedstawienie pojedynków. Grafika nie jest może najmocniejszym aspektem tej produkcji, ale prezentuje się całkiem przyjemnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zombie Apocalypse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Zombie Apocalypse Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3