Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2009, 12:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Yakuza 3 jednak w Stanach Zjednoczonych i w Europie, o jakości Bayonetta w wersji na PlayStation 3, Dead Space Extraction na Wii znacznie bardziej przegadaną grą od oryginału i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Yakuza 3 jednak w Stanach Zjednoczonych i w Europie, o jakości Bayonetta w wersji na PlayStation 3, Dead Space Extraction na Wii znacznie bardziej przegadaną grą od oryginału i inne. Zapraszamy do lektury.

Zombie Apocalypse

Studio Nihilistic poinformowało, że arcade’owa strzelanina Zombie Apocalypse wyląduje w ofercie Xbox Live Arcade i PlayStation Store jeszcze w tym tygodniu (odpowiednio w środę i w czwartek). Produkcja będzie kosztować 800 punktów MS/9,99 dolarów i zaoferuje nam 55 poziomów, 11 rodzajów broni, czteroosobową kooperację oraz tysiące zombiaków do wybicia.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09 - ilustracja #1

Yakuza 3

Wszystko wskazuje na to, że świetna przygodowa gra akcji Yakuza 3 od firmy SEGA faktycznie trafi do Stanów Zjednoczonych i Europy. Wskazują na to informacji zdobyte przez redakcję serwisu 1UP. Wynika z nich, że japońska firma pracuje już nad lokalizacją produkcji. Przypominamy, że debiut historii Kazumy Kiryu w Kraju Kwitnącej Wiśni odbył się w lutym bieżącego roku.

Cloudy With a Chance of Meatballs

Na rynku amerykańskim zadebiutowała zręcznościowa produkcja dla najmłodszych o tytule Cloudy With a Chance of Meatballs (w Polsce znana jako Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe). Szalone przygody naukowca Flinta dostępne są na pecetach i konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii, PSP oraz Nintendo DS. W tym miejscu znajdziecie jej komputerowe demo. Debiut europejski odbędzie się w późniejszym czasie.

Halo

Serwis Joystiq donosi, że Dylan Cole, były grafik zamkniętego studia Ensemble Studios (m.in. strategia Halo Wars), zamieścił na łamach swojego prywatnego serwisu grafikę mającą pochodzić z jeszcze jednej gry skasowanej wraz z likwidacją dewelopera. Obrazek nazwany HaloUniverseCity miałby ukazywać jedną z kluczowych lokacji nowej odsłony marki HaloHalo Universe. Co ciekawe, tytuł ten pojawia się na nieoficjalnej liście produkcji, jakie Microsoft powinien zaprezentować w trakcie zbliżających się targów Tokyo Game Show 2009 (24-27 września). Sprawa zostanie zatem wyjaśniona już za kilka dni.

Bayonetta

Dosyć nieoczekiwane słowa padły z ust założycieli Platinum Games, autorów Bayonetty – niezwykłych przygód szalonej wiedźmy, walczącej z bestiami z piekła rodem w stylu, którego nie powstydziłby się Dante z Devil May Cry. Mianowicie, oznajmili oni, że gra w wersji na PlayStation 3 opracowywana jest przez jedno z wewnętrznych studiów wydawcy, firmy SEGA. Platinum Games ma dłubać jedynie przy edycji na Xboksa 360. Złośliwi twierdzą, że szefowie studia bronią się przed zarzutami, jakie zaczęły zamieszczać w Internecie osoby, które miały okazję przetestować Bayonettę w obu odsłonach. Ma z nich wynikać, że wersja na PS3 prezentuje się zauważalnie gorzej. Europejska premiera gry odbędzie się w przyszłym roku.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09 - ilustracja #2

Dead Space

Oryginalny Dead Space z pewnością nie należał do tzw. „przegadanych gier”. Z prequelem – Dead Space Extraction przeznaczonym na Wii – będzie już nieco inaczej. Z informacji przedstawionych przez twórców ze studia Visceral Games wynika, że w Extraction dialogów będzie o 500% więcej aniżeli w zeszłorocznym hicie. Europejska premiera już 2 października.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Heroes Over Europe

League of Legends: Clash of Fates

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

NBA Live 10 X360

NBA Live 10 PS3

Guitar Hero 5

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Do kina: filmy science-fiction cz. 3 video felieton

Przegląd tygodnia - sezon wystartował! video magazyn

Gramy w Uncharted 2 PL - początek rozgrywki Gramy!

Wiedźmin 2 - wersja alfa - wersja PL

Forza Motorsport 3 - Z dziennika dewelopera

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry