Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWiiPSPX360PS3NDS
Okładka Cloudy with a Chance of Meatballs (PC)

Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe

Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs to gra powstała na podstawie filmu animowanego o tym samym tytule. Gracz wciela się w postać młodego naukowca, który nieco namieszał z kontrolą pogody. W rezultacie miasteczko dosłownie zalewają opady żywności.

Zręcznościowe | seriale animowane | filmy animowane

Okładka Cloudy with a Chance of Meatballs (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

11wrz2009

Wii X360 PS3 PSP NDS PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cloudy with a Chance of Meatballs to gra stworzona na podstawie filmu animowanego o tym samym tytule (w Polsce - Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe). Produkcja, która dość wiernie przedstawia wątek fabularny obecny w filmie, opowiada o perypetiach pewnego gapowatego naukowca, któremu po licznych pasmach niepowodzeń udaje się w końcu osiągnąć upragniony sukces. O ile za sukces można uznać wywarcie wpływu na pogodę, aby zamiast opadów deszczu czy śniegu, pojawiły się opady jedzenia. Należy dodać, że opady te zaczynają przybierać niepokojące rozmiary.

Gracz wciela się w postać wspomnianego już naukowca, Flinta, który po stworzeniu maszyny produkującej opady żywności, która wymyka się spod jego kontroli, musi uratować swoje miasteczko przed nadciągającą katastrofą. Rozgrywkę można określić bardzo prosto – jedna wielka wojna na jedzenie. Do pomocy mamy szereg zwariowanych i niesamowicie zabawnych gadżetów stworzonych przez Flinta – możemy miotać hamburgery, rzucać spaghetti czy galaretkę. Co więcej, urządzenia pozwalają nam na dowolną modyfikację jedzenia, np. przykładowo zwiększanie jego gabarytów.

Wszystko to odbywa się na 20 przygotowanych przez twórców poziomach, wzorowanych na znanych z filmu lokacjach. Mamy więc okazję odwiedzenia Jello-Landu czy wodospadów Ice Cream. Wersje gry przeznaczone na konsole Wii, Xbox 360 oraz PS3 pozwalają dodatkowo na rozgrywkę w trybie kooperacji, w której drugi gracz może wcielić się w postać Steve’a – małpki Flinta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe

Klasyfikacja PEGI Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3.5 HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09
Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09

wiadomość21 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Yakuza 3 jednak w Stanach Zjednoczonych i w Europie, o jakości Bayonetta w wersji na PlayStation 3, Dead Space Extraction na Wii znacznie bardziej przegadaną grą od oryginału i inne. Zapraszamy do lektury.

Wii
X360
PS3
PSP
NDS
PC