Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3Wii
Okładka Dead Space Extraction (Wii)
OkładkaDead Space Extraction (Wii)

Dead Space Extraction

Zrealizowana w formie zręcznościowej tzw. strzelaniny na szynach pierwszoosobowa gra akcji, będąca produkcją poboczną w stosunku do bestsellerowego survival horroru Dead Space studia Visceral Games.

Akcji | FPP | science fiction | survival horror | rail shooter | PlayStation Move | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Space Extraction Premiera

25wrz2009

Wii

25sty2011

PS3

Dead Space Extraction to gra akcji należąca do gatunku survival horrorów. Przedstawia ona historię poprzedzającą wydarzenia znane zDead Space, wydanej na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i pecety. Tytuł został zbudowany od podstaw specjalnie z myślą o konsoli Nintendo Wii i PlayStation 3. Za jego wyprodukowanie odpowiada studio EA Redwood Shores, a wydawcą jest firma Electronic Arts.

Gra przybliża wydarzenia rozgrywające się przed opowieścią zaprezentowaną w Dead Space, świetnym survival horrorze z 2008 roku. Poznajemy więc przyczyny, dla których zadecydowano się rozpocząć misję Isaaca Clarke’a – musiał on zbadać sytuację na statku USG Ishimura. Na miejscu okazało się, że obiekt został zainfekowany przez tajemniczą rasę Necromorph - przerażające potwory nie znające litości dla żadnej istoty żywej.

Ze wspomnianym wyżej przeciwnikiem musimy zmierzyć się także w Dead Space Extraction. Tytuł opowiada o losach kosmicznych kolonistów rozpaczliwie próbujących uciec przed zagrażającą im infekcją nękającą kolonię górniczą Aegis VII, znajdującą się w odległych rejonach kosmosu. Z racji tego odosobnienia, mieszkańcy bazy zdani są tylko i wyłącznie na siebie. W grze pojawia się zupełnie nowa bohaterka. Załogę statku dziesiątkuje zakażenie i być może od ocalenia właśnie wspomnianej osoby będzie zależało życie wszystkich.

Autorzy zdecydowali się ukazać świat gry z perspektywy pierwszej osoby, w odróżnieniu do oryginału, w którym zastosowano kamerę zza pleców bohatera. Produkcja korzysta z dobrodziejstw Wii i PS3, czyli specyficznych kontrolerów i w zasadzie przypomina dzieła takie jak seria House of the Dead. Do tych elementów dodać należy oczywiście mroczny i duszny klimat kosmicznej stacji oraz niezwykle sugestywne, niepokojące bestie, czyhające na nas w wielu zakamarkach. Sprawia to, że otrzymujemy kolejną naprawdę ciekawą przygodę, którą docenią przede wszystkim gracze o mocnych nerwach.

Dead Space Extraction jest pełnoprawnym przedstawicielem serii, zawierając wszystko to co pierwowzór. Tytuł oferuje więc bardzo mroczny klimat, sporo elementów przemocy i krwi oraz dużą ilość walki przy wykorzystaniu najrozmaitszych nowych broni oraz taktyk. Autorzy przygotowali szereg nieznanych wcześniej narzędzi i przedmiotów, które możemy wykorzystać w naszej próbie przetrwania w niebezpiecznych warunkach. Pojawia się też sporo unikalnych postaci i oczywiście jeszcze groźniejszych przeciwników. Walczyć z nimi możemy nie tylko w pojedynkę, dzięki specjalnemu sieciowemu trybowi, umożliwiającemu rozgrywkę kooperatywną.

Ostatnia modyfikacja 1 lipca 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead Space Extraction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
PS3