Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2010, 14:13

autor: Adrian Werner

Przed premierą Dead Space 2 dostaniemy nowy komiks oraz film animowany

Fanom horroru w wydaniu science fiction nie trzeba przypominać, że od premiery Dead Space 2 dzieli nas jeszcze prawie pół roku. Electronic Arts postara się jednak umilić to oczekiwanie poprzez wypuszczenie filmu animowanego oraz komiksu osadzonych w świecie gry.

Fanom horroru w wydaniu science fiction nie trzeba przypominać, że od premiery Dead Space 2 dzieli nas jeszcze prawie pół roku. Electronic Arts postara się jednak umilić nam oczekiwanie poprzez wypuszczenie filmu animowanego oraz komiksu osadzonych w świecie gry.

 

Przed premierą Dead Space 2 dostaniemy nowy komiks oraz film animowany - ilustracja #1

Isaac Clarke przyglądający się planecie Aegis VII w Dead Space.

 

Nowiny te pochodzą ze spotkania z fanami zorganizowanego na tegorocznej imprezie Comic-Con. Film animowany zatytułowany zostanie Dead Space Aftermath. Jest to opowieść o zespole badawczym wysłanym na powierzchnię planety Aegis VII. Członkowie załogi nie wiedzą jednak, że prawdziwym celem misji jest wystawienie ich na działanie Czerwonego Znaku (ang. Red Marker) i dzięki temu odkrycie sekretów tego artefaktu. Streszczenie fabuły jest bardzo ogólnikowe, ale wiele wskazuje na to, że chodzi tu o pierwszy incydent związany z Aegis VII, którego katastrofalny przebieg doprowadził do opuszczania przez ludzi na wiele lat całego systemu (aż do przybycia statku Ishimura). Dead Space Aftermath wypuszczony zostanie w styczniu 2011 roku.

Wcześniej, bo już w grudniu na rynku ukaże się natomiast komiks Dead Space Salvage. Opowie on losy grupy kosmicznych zbieraczy znanej jako Magpies (czyli Sroki), która odkrywa opuszczony wrak statku Ishimura. Początkowa radość ze znaleziska szybko przemienia się w panikę, gdy na pokładzie zaczynają budzić się do życia nekromorfy. Co gorsza, siły rządowe też mają chrapkę na odzyskanie Ishimury. Za stronę graficzną komiksu odpowiadać będzie utalentowany Christopher Shy (warto zapoznać się z galerią umieszczoną na oficjalnej stronie artysty).

 

Przed premierą Dead Space 2 dostaniemy nowy komiks oraz film animowany - ilustracja #2

Dead Space 2

 

Przypomnijmy, że to nie jedyne atrakcje, które dla fanów cyklu szykuje Electronic Arts. Przed premierą Dead Space 2 zagramy również w prequel o podtytule Ignition, który pozwoli nam poznać szczegóły wybuchu epidemii, która zamieniła mieszkańców miasta Sprawl (głównego miejsca akcji drugiej części) w krwiożercze nekromorfy.

Wszystko to przypomina akcję promocyjną pierwszej części. Wtedy również wypuszczono film animowany (Dead Space: Downfall) oraz serię komiksową. Warto też wspomnieć, że cztery dni temu na rynku amerykańskim pojawiła się osadzona w tym uniwersum powieść Martyr, dzięki której fani mogą poznać historię Michaela Altmana - założyciela kościoła Unitologów. Wypada pochwalić Electronic Arts za konsekwencję w budowaniu tej marki. Dead Space osadzony jest w bardzo ciekawym świecie i umożliwienie graczom zwiedzania go za pośrednictwem całej gamy różnorodnych mediów jest doskonałym pomysłem.

Dead Space 2 ukaże się w Europie 28 stycznia 2011 roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Ta ostatnia platforma otrzyma na wyłączność edycję limitowaną, w której na płytce umieszczona zostanie dodatkowo konwersja znanej z Wii gry Dead Space Extraction.