Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PS3
Okładka Dead Space Ignition (X360)

Dead Space Ignition

Przygotowana z myślą o graczach konsolowych poboczna odsłona cyklu survival horrorów Dead Space, łącząca elementy gry logicznej oraz interaktywnego komiksu. Przy jej stworzeniu pracował Anthony Johnson – autor komiksów towarzyszących premierze pierwszej części serii.

Logiczne | science fiction | EA Play

Okładka Dead Space Ignition (X360)

producent: Sumo Digital

data premiery gry:

13paź2010

X360 PS3

Dead Space Ignition to połączenie interaktywnego komiksu z serią logicznych mini-gierek. Tytuł jest prequelem opowiadającym historię dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce przed rozpoczęciem akcji Dead Space 2.

Akcja Dead Space Ignition osadzona jest na terenie kolonii Sprawl na kilka godzin przed przybyciem Issaca Clarke'a. Poznajemy szczegóły wybuchu epidemii, która zamieniła mieszkańców kompleksu górniczego w krwiożercze nekromorfy. Przejście gry znacznie poszerza wiedzę o świecie Dead Space i nadaje wydarzeniom z drugiej części szerszą perspektywę i głębszy sens. Za scenariusz odpowiada Anthony Johnson, dla którego będzie to powrót do uniwersum stworzonego przez Visceral Games. Ten doświadczony artysta był autorem komiksowej serii Dead Space wypuszczonej przy okazji premiery pierwszej części.

Gra stanowi połączenie interaktywnego komiksu z sekwencjami hakowania przedstawionymi w postaci trzech mini-gierek (konkretnie Hardware Crack, Trace Route oraz System Override). Co pewien czas stawiani jesteśmy przed koniecznością wyboru jednej z kilku opcji dalszego postępowania. Decyzje te kształtują dalsze losy naszego bohatera. Przypomina to dobrze znane starszym graczom gry paragrafowe w stylu Dreszczu czy Wojownika autostrady.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead Space Ignition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10
Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10

wiadomość12 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Raven Software, ścieżce dźwiękowej do Fable III, wznowieniu X-Men Arcade, a także mapie świata z gry Two Worlds II. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Medal of Honor, Dead Space, UFC Undisputed 2010) 2/08/10
Wieści ze świata (Medal of Honor, Dead Space, UFC Undisputed 2010) 2/08/10

wiadomość2 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o koniec beta testów Medal of Honor, Earthworm Jim HD w ofercie europejskiego PSN, data premiery UFC Undisputed 2010 na PSP, a także kolejne plotki o rozwoju marki Dead Space. Zapraszamy do lektury.

Przed premierą Dead Space 2 dostaniemy nowy komiks oraz film animowany
Przed premierą Dead Space 2 dostaniemy nowy komiks oraz film animowany

wiadomość24 lipca 2010

Fanom horroru w wydaniu science fiction nie trzeba przypominać, że od premiery Dead Space 2 dzieli nas jeszcze prawie pół roku. Electronic Arts postara się jednak umilić to oczekiwanie poprzez wypuszczenie filmu animowanego oraz komiksu osadzonych w świecie gry.

Electronic Arts zapowiada nowe gry i prezentuje szczegóły planu wydawniczego
Electronic Arts zapowiada nowe gry i prezentuje szczegóły planu wydawniczego

wiadomość21 lipca 2010

W przeciągu kilkunastu ostatnich godzin światło dzienne ujrzało wiele interesujących faktów na temat nowych gier koncern Electronic Arts, ogłoszonych na specjalnej konferencji jednego z największych, światowych wydawców gier. W niniejszej wiadomości chcielibyśmy zebrać najważniejsze z nich.

Przed premierą Dead Space 2 zagramy w prequel zatytułowany Ignition
Przed premierą Dead Space 2 zagramy w prequel zatytułowany Ignition

wiadomość8 lipca 2010

Wielu graczy z wytęsknieniem wypatruje stycznia następnego roku, kiedy to na rynku zadebiutować ma Dead Space 2. Okazuje się, że wcześniej otrzymamy okazję ponownego odwiedzenia tego świata za sprawą dystrybuowanego drogą elektroniczną prequela zatytułowanego Ignition.

X360
PS3