Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2010, 10:30

autor: Jiker

Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Raven Software, ścieżce dźwiękowej do Fable III, wznowieniu X-Men Arcade, a także mapie świata z gry Two Worlds II. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Raven Software, ścieżce dźwiękowej do Fable III, wznowieniu X-Men Arcade, a także mapie świata z gry Two Worlds II. Zapraszamy do lektury.

Raven Software

Activision podjęło decyzję o zwolnieniu kolejnej grupy pracowników studia Raven Software (znanego z wydanego niedawno Singularity). Tym razem pracę straciło 20 osób. Powodem decyzji jest chęć dostosowania liczebności zespołu do przyszłych planów związanych z działalnością producenta. Przypominamy, że niemal dokładnie rok temu Raven przeżywało podobną sytuację (pracę straciło wówczas 30 członków zespołu). Zwolnienia przeprowadzono tuż po premierze strzelaniny Wolfenstein.

Dead Space Ignition

Dead Space Ignition – interaktywny komiks wprowadzający graczy w fabułę drugiej odsłony przygód Isaaca Clarke’a (premiera w styczniu 2011 roku) – zadebiutuje jutro w ramach Xbox Live Arcade (400 punktów MS) i PlayStation Network (4,99 euro). Co ciekawe, osoby, które zdecydują się na przedpremierowe zamówienie Dead Space 2 będą mogły liczyć na specjalny kod, uprawniający do pobrania Ignition zupełnie za darmo. Promocją objęte zostały tylko niektóre sieci sprzedaży, m.in. sklepy GAME oraz Gamestation.

Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10 - ilustracja #1

Fable III

Wytwórnia Sumthing Else Music Works poinformowała, że sprzedaż ścieżki dźwiękowej do gry Fable III rozpocznie się 26 października. Wydawnictwo będzie można zakupić zarówno w na CD, jak i w formacie cyfrowym (m.in. za sprawą sieci Amazon, iTunes oraz SumthingDigital.com). Soundtrack współtworzy kilkadziesiąt kompozycji nagranych przez Narodową Słowacką Orkiestrę Symfoniczną z Koszyc oraz 40-osobowy chór słowackiego radia.

X-Men Arcade

Firma Konami zapowiedziała oficjalnie chodzoną bijatykę X-Men Arcade, osadzoną w realiach słynnego uniwersum Marvela. Produkcja, nad którą pracuje studio Backbone Entertainment, zostanie wydana jesienią za sprawą serwisów Xbox Live Arcade i PlayStation Network. Będzie wznowieniem klasycznej zręcznościówki, opracowanej myślą o automatach arcade w 1992 roku. W grze – umożliwiającej przetestowanie sześcioosobowego trybu sieciowej kooperacji – wcielimy się m.in. w Cyclopsa, Storm oraz Wolverine’a.

Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10 - ilustracja #2

Two Worlds II

Polskie studio Reality Pump zamieściło w Sieci mapę świata cRPG Two Worlds II (PC, X360, PS3). Znajdziecie ją pod tym adresem. Przypominamy, że produkcja aspirująca do miana najlepszej gry fabularnej bieżącego roku zadebiutuje na polskim rynku 21 października.

Windows Phone 7

Pierwszym smartfonem robiącym użytek z platformy Windows Phone 7 będzie Samsung Focus (w cenie 199 dolarów), który zadebiutuje na amerykańskim rynku 8 listopada. Urządzenie będzie współpracować z takimi rozwiązaniami i programami, jak Xbox LIVE, Microsoft Office Mobile, Zune oraz Windows Live. W wybranych krajach europejskich z Windows Phone 7 współpracować będą m.in. HTC HD7, Samsung OMNIA 7 oraz LG Optimus 7.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Batman: Arkham City

Medal of Honor X360

Medal of Honor PC

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The UnderGarden

Medal of Honor - wojna w Afganistanie Gramy!

Call of Duty: Black Ops – single player

Ostatnia aktualizacja: 2010-10-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry