Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka X-Men: The Arcade Game (PS3)

X-Men: The Arcade Game

X-Men: The Arcade Game to przygotowany przez studio Backbone Entertainment remake bijatyki wydanej w latach 90. ubiegłego wieku na automatach arcade.

Bijatyki | komiksy | superbohaterowie | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | Marvel Comics

Okładka X-Men: The Arcade Game (PS3)

wydawca: Konami

data premiery gry:

14gru2010

PS3

15gru2010

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

X-Men: The Arcade Game to wznowienie klasycznej chodzonej bijatyki, osadzonej w realiach słynnego uniwersum Marvela. Oryginał został opracowany w 1992 roku z myślą o automatach arcade. Produkcja, za której deweloping odpowiada studio Backbone Entertainment (mające w dorobku m.in. konwersje 1942: Joint Strike, Altered Beast oraz Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix) została wydana za sprawą serwisów dystrybucji cyfrowej.

W X-Men: The Arcade Game otrzymujemy możliwość wcielenia się w jednego z sześciu bohaterów: Cyclopsa, Colossusa, Wolverine’a, Storm, Nightcrawlera oraz Dazzler. Każdy z nich dysponuje unikalnymi ciosami i potężnymi atakami specjalnymi, ułatwiającymi rywalizację z przeciwnikami wysyłanymi w bój przez Magneto.

W miarę rozwoju fabuły stajemy w szranki m.in. z armią Sentinelów, a także bierzemy udział w wymagających walkach z bossami, w tym Pyro, Blobem, Wendigo, Nimrodem, White Queen, Juggernautem oraz Mystique. Ścigając Magneto trafiamy wreszcie na Wyspę M – potężną bazę, której zdobycie jest nie lada wyzwaniem dla gracza. Głównym celem pozostaje jednak ratunek, jaki niesiemy Professorowi X oraz Kitty Pryde.

We wznowieniu twórcy pokusili się o unowocześnienie oprawy graficznej (wyższa rozdzielczość) oraz powtórne nagranie głosów postaci. Ponadto X-Men: The Arcade Game zostało wzbogacone o sieciową kooperację dla maksymalnie sześciu osób, a także szereg dodatkowych opcji (pozwalających m.in. na regulację poziomu trudności).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do X-Men: The Arcade Game

Klasyfikacja PEGI X-Men: The Arcade Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe X-Men: The Arcade Game

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10
Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10

wiadomość12 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Raven Software, ścieżce dźwiękowej do Fable III, wznowieniu X-Men Arcade, a także mapie świata z gry Two Worlds II. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3