Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Final Fight: Double Impact (X360)

Final Fight: Double Impact

Zestaw dwóch klasycznych gier arcade, uzupełnionych o skalowaną do wysokiej rozdzielczości grafikę, zremiksowaną ścieżkę dźwiękową i sieciowy tryb multiplayer.

Akcji

Okładka Final Fight: Double Impact (X360)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

14kwi2010

X360

15kwi2010

PS3

Final Fight: Double Impact to zestaw dwóch klasycznych gier znanych z automatów arcade – chodzonej bijatyki Final Fight oraz zręcznościówki Magic Sword. Kompilację, przygotowaną przez japońską firmę Capcom, można nabyć za pośrednictwem serwisu dystrybucji cyfrowej Xbox Live Arcade.

W Final Fight gracz wciela się w jednego z trzech głównych bohaterów – byłego wrestlera Mike’a Haggara, mistrza sztuk walki Cody’ego lub specjalizującego się w ninjutsu Guy’a. W grze przemierzamy fikcyjne Metro City i walczymy z członkami gangu Mad Gear. Celem rozgrywki jest odbicie Jessiki, córki Haggara, będącej jednocześnie dziewczyną Cody’ego. Zabawa, podzielona na kilka rozdziałów, sprowadza się do uczestnictwa w bójkach oraz walk z bossami.

W Magic Sword gracz przejmuje kontrolę nad barbarzyńcą o przydomku „Brave One”, który trafia do liczącej 51 pięter wieży Dragon Keep – siedziby nikczemnego Drokmara, pragnącego zawładnąć całym światem. Celem rozgrywki jest pokonanie wroga oraz uwolnienie ośmiu wojowników uwięzionych przez rywala na kolejnych piętrach budynku. Warto odnotować, że odbite postacie – potężny siłacz, ninja, amazonka, władający magią kapłan, złodziej, czarodziej, rycerz oraz człowiek-jaszczur – mogą w każdej chwili wesprzeć kontrolowanego bohatera w walce z przeciwnikami.

Firma Capcom w obu przypadkach pokusiła się o wprowadzenie poprawek oraz elementów urozmaicających rozgrywkę. W grze wykorzystano nieco podrasowaną grafikę, która dzięki użyciu specjalnych filtrów skalowana jest do wysokiej rozdzielczości, a w czasie starć towarzyszy nam zremiksowana ścieżka dźwiękowa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w Final Fight lub Magic Sword zagrać w wersji oryginalne – uwaga ta dotyczy zarówno oprawy graficznej, jak i dźwiękowej. Niezwykle istotne jest uzupełnienie obu produkcji o tryb sieciowej rozgrywki wieloosobowej, w ramach którego główną kampanię mogą ukończyć dwie osoby jednocześnie. Zarówno przez Live, jak i lokalnie, na jednym telewizorze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Final Fight: Double Impact

Klasyfikacja PEGI Final Fight: Double Impact

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Final Fight: Double Impact

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Capcom ogranicza możliwość dzielenia się grami kupowanymi w PlayStation Store
Capcom ogranicza możliwość dzielenia się grami kupowanymi w PlayStation Store

wiadomość27 kwietnia 2010

Na dosyć niespodziewany ruch zdecydowała się japońska firma Capcom, która najwidoczniej postanowiła ukrócić dzielenie się grami kupowanymi przez użytkowników PS3 w PlayStation Store. Jej najnowsza produkcja – kompilacja Final Fight: Double Impact, wydana przed niespełna dwoma tygodniami – wymaga sieciowego uwierzytelnienia, skutecznie blokującego dostęp do gry współdzielącym ją osobom.

X360
PS3