Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3
Okładka Golden Axe: Beast Rider (PS3)

Golden Axe: Beast Rider

Współczesna wersja kultowego hitu Golden Axe - zręcznościowej nawalanki, utrzymanej w klimatach fantasy. Silny krasnolud, bohaterski wojownik i piękna, zwinna Tyris Flame, czyli trzej dzielni bohaterowie znani z pierwowzoru, powracają, aby pokonać zło zagrażające ich krainie.

Zręcznościowe | TPP | fantasy

Okładka Golden Axe: Beast Rider (PS3)

data premiery gry:

14paź2008

X360 PS3

Współczesna wersja kultowego hitu Golden Axe - zręcznościowej nawalanki, utrzymanej w klimatach fantasy. Silny krasnolud, bohaterski wojownik i piękna, zwinna Tyris Flame, czyli trzej dzielni bohaterowie znani z pierwowzoru, powracają, aby pokonać zło zagrażające ich krainie.

W nowym Golden Axe występuje niewiarygodna wręcz ilość ataków, rodzajów broni, uderzeń magicznych i zróżnicowanych przeciwników. Na ekranie pojawiają się jednocześnie dziesiątki wymyślnych wrogów, których gracz może zręcznie wykosić jednym ruchem topora czy miecza. Oczywiście, remake od archaicznego już protoplasty dzieli olbrzymia przepaść technologiczna. Gra w pełni wykorzystuje możliwości konsol PlayStation 3 i Xbox 360, dlatego też wygląda, mało powiedzieć znakomicie. Dzięki specjalnej technice „dyfuzji pikseli” zarówno skóra bohaterów, jak i ich ubrania, broń i wyposażenie, wygląda wprost doskonale. Autorzy pokusili się również o kilka usprawnień mechaniki gry. Jedną ze sztandarowych nowinek jest znacznie większa niż w oryginale możliwość wykorzystania wierzchowców – nasza wojowniczka czy krasnolud na pewno chętnie dosiądą uzbrojonego konia (czy innego jaszczura), aby na jego grzbiecie poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Specjalne procedury zachowania się takich zwierzaków i ich wpływu na walkę mają zapewnić nam szereg dodatkowych opcji pokonywania wrogów.

Gra posiada niezwykle zaawansowany system walki. Choć nie wymaga wykorzystania zbyt wielu przycisków, inteligentne procedury zachowania się postaci w obliczu wroga zapewniają niezapomniane przeżycia. Program inteligentnie analizuje umiejscowienie i zachowanie wrogów i w zależności od tego, pomaga graczowi w wykonywaniu ciosów i uników. Machnięcie toporem to w każdych warunkach machnięcie toporem, ale w zależności od ilości wrogów i stopnia ich zaawansowania, może to być decydujący i zabójczy cios z góry albo poziome „ciachnięcie” w celu odrzucenia hordy przeciwników. System blokowania ciosów podlega tym samym zasadom i w zależności od postaci działa nieco inaczej. Silny krasnolud czy bohaterski wojownik polegają na swojej krzepie i parują potężne ciosy wrogów. Tymczasem zwinna bohaterka stara się raczej uniknąć razów i znaleźć za plecami przeciwnika, aby zadać ostateczny cios.

W trakcie naszej „wyprawy w prawo” możemy korzystać z pomocy sojuszników, brać udział w walkach na odległość i z entuzjazmem przyłączać się do walk pomiędzy wrogimi frakcjami demonicznych stworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 259 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Golden Axe: Beast Rider

Klasyfikacja PEGI Golden Axe: Beast Rider

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Golden Axe: Beast Rider

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Golden Axe: Beast Rider - przed premierą
Golden Axe: Beast Rider - przed premierą

Przed premierą 5 czerwca 2006, 11:17

Znajdzie się też miejsce dla bardziej zaawansowanych opcji, znanych z najlepszych gier RPG akcji, takich jak Diablo czy Sacred. W trakcie naszej „wyprawy w prawo” będziemy mogli korzystać z pomocy sojuszników, brać udział w walkach na odległość i z entuzjazmem przyłączać się do walk pomiędzy wrogimi frakcjami demonicznych stworów. Nie ma to jak wrzucić kilka meteorów w sam środek bitwy albo wparować z okrzykiem na ustach prosto w zdezorientowanych wrogów, którzy właśnie zamierzali odciąć sobie nawzajem głowy.

X360
PS3