Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2007, 10:42

autor: Misiek

Szczegóły na temat next-genowego Golden Axe

O tym, że powstaje next-genowa wersja Golden Axe wiemy już od maja. Nie potwierdziły się natomiast październikowe informacje francuskiego magazynu Play, który sugerował, że najnowsza część kultowej serii trafi tylko na Xboxa 360. Nowe wieści w sprawie omawianego tytułu przynosi bowiem najnowszy numer magazynu PSM3, który omawia i podaje nowe szczegóły właśnie na temat wersji dedykowanej PS3.

O tym, że powstaje next-genowa wersja Golden Axe wiemy już od maja. Nie potwierdziły się natomiast październikowe informacje francuskiego magazynu Play, który sugerował, że najnowsza część kultowej serii trafi tylko na Xboxa 360. Nowe wieści w sprawie omawianego tytułu przynosi bowiem najnowszy numer magazynu PSM3, który omawia i podaje nowe szczegóły właśnie na temat wersji dedykowanej PlayStation 3.

Jeśli liczyliście na prostą kontynuację, klasyczną rozgrywkę w nowej oprawie, zawiedziecie się. Golden Axe na 360-tce i PS3 ma być całkowicie przemodelowaną grą. Przede wszystkim, tak jak spodziewaliśmy się wcześniej, wcielimy się w rolę Tyris Flare, amazonki widocznej na poniższym zdjęciu (znamy ją oczywiście z poprzednich części). Co natomiast z pozostałą dwójką bohaterów? Według PSM3, Gillus oraz Ax Battler będą obecni, aczkolwiek tylko w formie pomocników Tyris.

Szczegóły na temat next-genowego Golden Axe - ilustracja #1

Największą zmianą ma być jednak charakter samej rozgrywki. Golden Axe pamiętamy jako chodzoną nawalankę, w której biegniemy przed siebie (po ustalonej ścieżce) i rozprawiamy się z dziesiątkami przeciwników. Edycja dedykowana konsolom nowej generacji idzie tymczasem w kierunku free-roamingu, czyli będziemy mieć pełną swobodę wyboru, w którym kierunku się udać. Potwierdzono, że będzie można dosiadać kilku rodzajów bestii, w tym zminiaturyzowane wersje smoków, znane z poprzednich części.

Mimo zmian, nie zabraknie jednak tradycyjnego okładania przeciwników. Choć dosiadanie bestii (tak jak w oryginale) będzie dużo bardziej wygodne w rozprawianiu się z oponentami, Tyris w każdej chwili może zeskoczyć i bić wrogów na własnych nogach. Nie wiadomo jeszcze jak bardzo rozbudowany będzie system walki, jednak z całą pewnością pojawi się magia, którą główna bohaterka będzie mogła posługiwać się.

Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. W najbliższych tygodniach w internecie powinny wylądować tymczasem pierwsze screenshoty z rozgrywki, o czym z pewnością Wam doniesiemy. Next-genowy Golden Axe cały czas nie ma ustalonej dokładnej daty premiery – możemy się go spodziewać „gdzieś w 2008 roku”.