Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Two Worlds III (PC)
OkładkaTwo Worlds III (PC)

Two Worlds III

Trzecia pełnoprawna odsłona zapoczątkowanego w roku 2007 cyklu trzecioosobowych RPG akcji, będących jednymi z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych produkcji na świecie.

RPG | TPP | fantasy | polskie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Two Worlds III Premiera

data nieogłoszona

PC XSX PS5

Two Worlds III to trzecia pełnoprawna odsłona zapoczątkowanego w 2007 roku cyklu trzecioosobowych RPG akcji, będących jedną z bardziej rozpoznawalnych rodzimych produkcji na świecie. Za powstanie i rozwój serii odpowiada niezmiennie krakowskie studio Reality Pump, które po rzekomym bankructwie i niezbyt udanym pirackim RPG Raven’s Cry (oraz jego poprawionej edycji Vendetta: Curse of Raven’s Cry), zdołało odrodzić się pod skrzydłami niemieckiego koncernu TopWare Interacive.

Fabuła

Akcja Two Worlds III osadzona została ponownie w fantastycznym świecie Antaloor, zamieszkałym przez szereg typowych ras, takich jak ludzie, krasnoludy, elfy i orkowie. Podczas zabawy wcielamy się zaś po raz kolejny w rolę herosa, od którego poczynań zależy dalszy los całego uniwersum.

Mechanika

Korzystając z doświadczeń, zdobytych podczas prac nad obiema wcześniejszymi grami z cyklu, twórcy Two Worlds III sięgnęli po sprawdzone rozwiązania, wzbogacając je szeregiem nowości i elementów dla typowych, współczesnych RPG akcji. Rozgrywka łączy więc elementy klasycznego RPG, takie jak rozbudowana, wielowątkowa fabuła, masa zróżnicowanych zadań głównych i pobocznych oraz rozbudowany system rozwoju postaci, z dynamiczną, zrealizowaną w mocno zręcznościowym stylu walką. Mocny akcent położony został tradycyjnie na szeroki wachlarz zróżnicowanego ekwipunku oraz na obecność magii i możliwość posługiwania się czarami.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej gra bazuje na możliwościach stworzonego przez Reality Pump i nieustannie rozwijanego, autorskiego silnika Grace. Oferuje on wysokiej jakości oprawę wizualną przy zachowaniu szerokiego spektrum platform sprzętowych, a jego najnowsza wersja dostosowana została do możliwości nowoczesnych komputerów PC oraz konsol ósmej generacji.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1217 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Two Worlds III: 16+

PC
XSX
PS5