Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXSXPCPS5
Okładka Two Worlds III (XSX)

Two Worlds III

Trzecia pełnoprawna odsłona zapoczątkowanego w roku 2007 cyklu trzecioosobowych RPG akcji, będących jednymi z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych produkcji na świecie.

RPG | TPP | fantasy | polskie | RPG akcji

Okładka Two Worlds III (XSX)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC XSX PS5

Two Worlds III to trzecia pełnoprawna odsłona zapoczątkowanego w 2007 roku cyklu trzecioosobowych RPG akcji, będących jedną z bardziej rozpoznawalnych rodzimych produkcji na świecie. Za powstanie i rozwój serii odpowiada niezmiennie krakowskie studio Reality Pump, które po rzekomym bankructwie i niezbyt udanym pirackim RPG Raven’s Cry (oraz jego poprawionej edycji Vendetta: Curse of Raven’s Cry), zdołało odrodzić się pod skrzydłami niemieckiego koncernu TopWare Interacive.

Fabuła

Akcja Two Worlds III osadzona została ponownie w fantastycznym świecie Antaloor, zamieszkałym przez szereg typowych ras, takich jak ludzie, krasnoludy, elfy i orkowie. Podczas zabawy wcielamy się zaś po raz kolejny w rolę herosa, od którego poczynań zależy dalszy los całego uniwersum.

Mechanika

Korzystając z doświadczeń, zdobytych podczas prac nad obiema wcześniejszymi grami z cyklu, twórcy Two Worlds III sięgnęli po sprawdzone rozwiązania, wzbogacając je szeregiem nowości i elementów dla typowych, współczesnych RPG akcji. Rozgrywka łączy więc elementy klasycznego RPG, takie jak rozbudowana, wielowątkowa fabuła, masa zróżnicowanych zadań głównych i pobocznych oraz rozbudowany system rozwoju postaci, z dynamiczną, zrealizowaną w mocno zręcznościowym stylu walką. Mocny akcent położony został tradycyjnie na szeroki wachlarz zróżnicowanego ekwipunku oraz na obecność magii i możliwość posługiwania się czarami.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej gra bazuje na możliwościach stworzonego przez Reality Pump i nieustannie rozwijanego, autorskiego silnika Grace. Oferuje on wysokiej jakości oprawę wizualną przy zachowaniu szerokiego spektrum platform sprzętowych, a jego najnowsza wersja dostosowana została do możliwości nowoczesnych komputerów PC oraz konsol ósmej generacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1190 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Two Worlds III

16+

Two Worlds III wciąż w fazie preprodukcji
Two Worlds III wciąż w fazie preprodukcji

wiadomość21 grudnia 2018

Chociaż od zapowiedzi Two Worlds III minęło już sporo czasu, gra wciąż jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Wydawca serii zakłada, że na nową część poczekamy jeszcze co najmniej 4 lata.

Zapowiedziano Two Worlds III oraz dwa dodatki do Two Worlds II
Zapowiedziano Two Worlds III oraz dwa dodatki do Two Worlds II

wiadomość26 marca 2016

Jedna z lepiej ocenianych polskich gier RPG, Two Worlds II, otrzyma dwa dodatki fabularne oraz aktualizację silnika graficznego. Dodatkowo TopWare Interactive, wydawca serii, ujawnił, że studio Reality Pump rozpoczęło prace nad częścią trzecią.

Polskie studio Reality Pump bankrutuje i kończy działalność
Polskie studio Reality Pump bankrutuje i kończy działalność

wiadomość6 maja 2015

Istniejące od połowy lat 90. krakowskie studio Reality Pump, odpowiadając za serie takie jak Earth 21xx oraz Two Worlds, zmuszone było zakończyć działalność. Część pozostałych w firmie pracowników weszła w skład krakowskich zespołów jak m.in. Bloober Team oraz Teyon.

Co zrobi Reality Pump po ukończeniu Raven's Cry? Są szanse na Earth 2170 oraz Two Worlds III
Co zrobi Reality Pump po ukończeniu Raven's Cry? Są szanse na Earth 2170 oraz Two Worlds III

wiadomość6 kwietnia 2014

Do ukończenia Raven's Cry prace nad Sacrilegium zostały wstrzymane. Czy zostaną wznowione po wydaniu piracikego RPG? Na razie nie wiadomo, prawdopodobne są także kontynuacje Two Worlds, oraz powrót serii Earth.

Nowe projekty twórców serii Two Worlds
Nowe projekty twórców serii Two Worlds

wiadomość27 marca 2012

Deweloperzy z krakowskiego studia Reality Pump nie spoczywają na laurach i na warsztacie mają już trzy świeże projekty. Poza kolejną odsłoną cyklu Two Worlds, nad którą prace trwają już od jakiegoś czasu, niebawem powinniśmy poznać szczegóły dotyczące nowej strategii turowej przeznaczonej na urządzenia mobilne (smartfony i tablety), a także tajemniczej gry akcji z kobietą w roli głównej.

PC
XSX
PS5