Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2012, 14:08

autor: Olek

Nowe projekty twórców serii Two Worlds

Deweloperzy z krakowskiego studia Reality Pump nie spoczywają na laurach i na warsztacie mają już trzy świeże projekty. Poza kolejną odsłoną cyklu Two Worlds, nad którą prace trwają już od jakiegoś czasu, niebawem powinniśmy poznać szczegóły dotyczące nowej strategii turowej przeznaczonej na urządzenia mobilne (smartfony i tablety), a także tajemniczej gry akcji z kobietą w roli głównej.

Nowe projekty twórców serii Two Worlds - ilustracja #1
Reality Pump Game Development Studios
  1. rok założenia: 1995 (do roku 2003 oddział deweloperski firmy TopWare Interactive)
  2. popularne gry: Two Worlds, Two Worlds II, Earth 2140, Polanie II
  3. strona internetowa: www.realitypump.com

Sukces dwóch części serii Two Worlds pozwolił ekipie krakowskiego Reality Pump rozwinąć skrzydła. Niedawno studio wypuściło dodatek do Two Worlds II - Pirates of the Flying Fortress oraz grę logiczną 3SwitcheD, a już w planach są co najmniej trzy kolejne przedsięwzięcia, z których dwa powinny lada moment zostać oficjalnie zapowiedziane.

O tym, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku czeka nas premiera Two Worlds III wiadomo od dawna. Deweloperzy nie komentują plotek, ale też nie zaprzeczają też temu, że zajęci są pracami nad grą. Rzecz w tym, że nie tylko nad nią...

Nowe projekty twórców serii Two Worlds - ilustracja #2
Jeśli bohaterka nowej gry akcji studia Reality Pump będzie równie urodziwa co modelki Normana Lendy, to Larze Croft urośnie konkurencja.

Już niebawem powinniśmy poznać pierwsze szczegóły dotyczące nowej gry akcji, o której póki co wiemy jedynie tyle, że główna bohaterka wykreowana zostanie przez Normana Lendę. Znakomity fotografik (laureat nagrody w organizowanym przez magazyn Playboy prestiżowym konkursie Fotoerotica), który w Reality Pump pełni funkcję projektanta postaci (character artist), obiecuje, że gracze będą „pozytywnie zaskoczeni”. Trzymamy za słowo!

Posiadacze urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android mogą z kolei liczyć w drugim kwartale tego roku na ciekawą strategię turową. Niezapowiedziany jeszcze tytuł łączyć ma klimat Baldur's Gate i Diablo z rozgrywką w stylu Commandosa czy UFO.