Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Two Worlds II: Pirates of The Flying Fortress (PC)
OkładkaTwo Worlds II: Pirates of The Flying Fortress (PC)

Two Worlds II: Pirates of The Flying Fortress

Dodatek do drugiej części serii action RPG polskiego studia Reality Pump, który w naszym kraju ukazał się w ramach wydania Two Worlds II: Game of the Year Edition. Pirates of The Flying Fortress oferuje nową kampanię, która rozgrywa się na niezbadanym dotąd obszarze.

To jest dodatek do gry Two Worlds II.

RPG | TPP | fantasy | piraci | RPG akcji

Two Worlds II: Pirates of The Flying Fortress Premiera

20wrz2011

PC

27wrz2011

X360

10paź2011

PS3

Gry podobne do Two Worlds II: Pirates of The Flying Fortress

Gothic 3

Arcania: Gothic 4

Divinity II: Ego Draconis

Uwaga: Dodatek wydany w Polsce w ramach Two Worlds II: Game of the Year Edition.

Pirates of The Flying Fortress to rozszerzenie do produkcji cRPG zatytułowanej Two Worlds II. Oferuje ono całkiem nową kampanię i wprowadza sporo ulepszeń do mechaniki rozgrywki. Całość ponownie wyprodukowało polskie studio Reality Pump. Dodatek do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Dodatek przenosi nas w całkiem nowe lokacje i stanowi oddzielną opowieść niezwiązaną bezpośrednio z wydarzeniami z Two Worlds II. Przygoda zaczyna się gdy spotykamy Kapitana Eda Teala, który wraz ze swoją załogą został uwięziony na przeklętym archipelagu. W tle przewija się również wątek legendarnego skarbu, rzekomo posiadającego moc urzeczywistniania wszystkich pragnień tego, kto go posiądzie. Właściwa akcja rusza, gdy zostajemy zatrudnieni przez Kapitana Teala w celu odszukania jego ukochanej Maren, przebywającej na jednej z pobliskich wysp. Sytuacja szybko się komplikuje po tym, jak zastępcy Eda zaczynają podkopywać jego pozycję wśród załogi próbując wywołać bunt, a my szybko zostajemy wrzuceni w sam środek tego konfliktu. Twórcy przygotowali nieliniową fabułę, która swój finał ma w jednym z trzech możliwych zakończeń.

Twórcy tym razem zaoferowali nam bardziej egzotyczne klimaty, jak również nowe lokacje, wrogów oraz bronie. Wprowadzono też sporo rozwiązań, których domagali się fani. Dzięki zmianom w systemie alchemii możliwe jest tworzenie eliksirów o nieograniczonym czasie działania. Ponadto nasz bohater wreszcie nauczył się korzystania z drabin, co czyni eksplorowanie świata gry znacznie mniej frustrującym. Będący miejscem akcji dodatku archipelag jest sporych rozmiarów i poruszamy się po nim zarówno na własnych nogach, jak i na grzbiecie konia, a dystans pomiędzy wyspami możemy pokonać wpław lub na własnej łodzi. Wprowadzone przez dodatek tereny zamieszkuje sporo nowych potworów. Wśród nich nie brakuje potężnych bossów, takich jak m.in. Bazyliszek czy Kamienny Golem i pokonanie ich wymaga czegoś więcej niż tylko sprawnego władania mieczem. By mieć jakiekolwiek szanse w starciu z największymi monstrami konieczne jest wpierw przeprowadzenie własnego śledztwa i odszukanie słabości bestii.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza Pirates of the Flying Fortress oferuje również cztery nowe mapy multiplayer do trybu Adventure. Dodatek wykorzystuje silnik pierwowzoru, ale grafika została wyraźnie podszlifowana. Zwiększono poziom detali twarzy oraz jakość animacji postaci. Świetne wrażenie robią też dynamiczne efekty pogodowe, takie jak deszcze czy burze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 309 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Two Worlds II: Pirates of The Flying Fortress

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Two Worlds II: Pirates of The Flying Fortress Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (Geforce 8800 GTX lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PS3
X360