Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2012, 13:41

autor: Aver

Firma Cenega zapowiedziała wydanie Two Worlds II: Game of the Year Edition

W maju polscy gracze będą mogli udać się do sklepu i zakupić rozszerzone wydanie tytułu stworzonego przez studio Reality Pump z Krakowa, zawierające podstawową wersję gry oraz dodatek Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress. Już teraz można pobrać to wydanie z platformy Muve.

Firma Cenega poinformowała o włączeniu do swojej oferty Two Worlds II: Game of the Year Edition, zawierajacej podstawową wersję gry Two Worlds II, stworzonej przez krakowskie studio Reality Pump, wraz z dodatkiem – Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress. Już teraz można ją pobrać na platformie dystrybucji cyfrowej gier Muve w wersji na PC. Pudełkowe wydanie edycji rozszerzonej ukaże się w maju na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 po polsku (napisy).

Firma Cenega zapowiedziała wydanie Two Worlds II: Game of the Year Edition - ilustracja #1

Serii gier akcji RPG stworzonej przez naszych rodaków nie trzeba chyba przedstawiać. Rozgrywający się w fantastycznej krainie Antaloor cykl został ciepło przyjęty przez recenzentów i miłośników gatunku na całym świecie. Wersja podstawowa Two Worlds II rzucała gracza w rozbudowany świat, oferowała ponad 70 godzin zabawy, około 300 questów, ciekawy system walki, a także kilka różnorodnych trybów rozgrywki wieloosobowej (dwuosobowe pojedynki, walki grupowe, specjalne mapy). Posiadający samodzielną fabułę dodatek wzbogacił serię o kolejne 14 godzin gry, nowe lokacje i przedmioty. Do tej pory nie miał on pudełkowego wydania i można go było nabyć jedynie w wersji cyfrowej.

Drobne niedociągnięcia (tytułowi zarzucano banalną fabułę i uproszczoną inteligencję przeciwników) nie przeszkodziły drugiej odsłonie serii Two Worlds trafić do ponad 2 milionów nabywców w trzy miesięce od premiery. Ustanowiła także rekord przedpremierowych zamówień złożonych na grę polskiej produkcji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, którego nie udało się dotychczas pobić nawet grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na konsolę Microsoftu.

Zachęceni takim wynikiem krakowscy deweloperzy stworzyli dodatek Pirates of the Flying Fortress, wydali grę strategiczną Two Worlds II: Castle Defense, a także rozpoczęli prace nad trzecią częścią serii, która zgodnie z ich obietnicami ma się ukazać jeszcze w tym roku. Ponadto od początku kwietnia posiadacze Two Worlds II mogą pobrać z oficjalnej strony producenta darmowy dodatek DLC, oferujący nowy tryb rozgrywki wieloosobowej oraz pięć niepublikowanych wcześniej map.