Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2012, 13:41

autor: Aver

Firma Cenega zapowiedziała wydanie Two Worlds II: Game of the Year Edition

W maju polscy gracze będą mogli udać się do sklepu i zakupić rozszerzone wydanie tytułu stworzonego przez studio Reality Pump z Krakowa, zawierające podstawową wersję gry oraz dodatek Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress. Już teraz można pobrać to wydanie z platformy Muve.

Firma Cenega poinformowała o włączeniu do swojej oferty Two Worlds II: Game of the Year Edition, zawierajacej podstawową wersję gry Two Worlds II, stworzonej przez krakowskie studio Reality Pump, wraz z dodatkiem – Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress. Już teraz można ją pobrać na platformie dystrybucji cyfrowej gier Muve w wersji na PC. Pudełkowe wydanie edycji rozszerzonej ukaże się w maju na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 po polsku (napisy).

Firma Cenega zapowiedziała wydanie Two Worlds II: Game of the Year Edition - ilustracja #1

Serii gier akcji RPG stworzonej przez naszych rodaków nie trzeba chyba przedstawiać. Rozgrywający się w fantastycznej krainie Antaloor cykl został ciepło przyjęty przez recenzentów i miłośników gatunku na całym świecie. Wersja podstawowa Two Worlds II rzucała gracza w rozbudowany świat, oferowała ponad 70 godzin zabawy, około 300 questów, ciekawy system walki, a także kilka różnorodnych trybów rozgrywki wieloosobowej (dwuosobowe pojedynki, walki grupowe, specjalne mapy). Posiadający samodzielną fabułę dodatek wzbogacił serię o kolejne 14 godzin gry, nowe lokacje i przedmioty. Do tej pory nie miał on pudełkowego wydania i można go było nabyć jedynie w wersji cyfrowej.

Drobne niedociągnięcia (tytułowi zarzucano banalną fabułę i uproszczoną inteligencję przeciwników) nie przeszkodziły drugiej odsłonie serii Two Worlds trafić do ponad 2 milionów nabywców w trzy miesięce od premiery. Ustanowiła także rekord przedpremierowych zamówień złożonych na grę polskiej produkcji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, którego nie udało się dotychczas pobić nawet grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na konsolę Microsoftu.

Zachęceni takim wynikiem krakowscy deweloperzy stworzyli dodatek Pirates of the Flying Fortress, wydali grę strategiczną Two Worlds II: Castle Defense, a także rozpoczęli prace nad trzecią częścią serii, która zgodnie z ich obietnicami ma się ukazać jeszcze w tym roku. Ponadto od początku kwietnia posiadacze Two Worlds II mogą pobrać z oficjalnej strony producenta darmowy dodatek DLC, oferujący nowy tryb rozgrywki wieloosobowej oraz pięć niepublikowanych wcześniej map.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.