Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Two Worlds II: Castle Defense (iOS)
OkładkaTwo Worlds II: Castle Defense (iOS)

Two Worlds II: Castle Defense

Poboczna odsłona rodzimego cyklu RPG studia Reality Pump, reprezentująca popularny gatunek strategii tower defence. Fabuła gry osadzona została w znanym z serii uniwersum i opowiada o wydarzeniach, jakie rozegrały się pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense

Two Worlds II: Castle Defense Premiera

27kwi2011

iOS

17maj2011

PC

Two Worlds II: Castle Defense jest grą strategiczną typu tower defense, w której bronimy kluczowego punktu na mapie przed coraz liczniejszymi atakami przeciwników. Całość została stworzona na bazie znanego uniwersum Two Worlds, dzięki czemu fani polskiego cyklu cRPG z łatwością wychwycą nawiązania do jego poprzednich wydań. Dewelopingiem tej produkcji zajęło się rodzime studio Reality Pump.

Fabuła koncentruje się na konflikcie parającego się czarną magią Gandohara z Orkami z Antalooru i opowiada o wydarzeniach rozgrywanych między pierwszą, a drugą odsłoną cyklu. To nie historia jest jednak głównym atutem tej pozycji, a stawiająca na taktykę i odpowiednie planowanie ruchów rozgrywka. Celem gracza jest obrona Gandohara na kolejnych planszach, w których atakują nas coraz liczniejsze fale wrogów. Fani serii z pewnością zwrócili uwagę, że tym razem stajemy po drugiej stronie barykady – parający się czarną magią Gandohar był przecież głównym przeciwnikiem w Two Worlds II.

Rozgrywka przebiega typowo dla każdej strategii typu tower defense. W jednym miejscu danego etapu stoi nasz bohater, wokół którego ustawiamy kolejne jednostki mające bronić go przed nacierającymi atakami wroga. Przetrwać musimy maksymalnie 25 takich fal, a każda kolejna składa się z coraz potężniejszych oddziałów. Zabawa kończy się wraz z pokonaniem wszystkich jednostek, bądź śmiercią Gandohara. Na koniec przyznawany jest wynik punktowy, który porównamy z osiągnięciami graczy z całego świata. Kluczem do zwycięstwa jest tutaj rekrutowanie jak najsilniejszych wojaków i umieszczanie ich w strategicznych miejscach. Oczywiście, wszystko to wiąże się z wydawaniem wirtualnej waluty, a jeśli chcemy osiągnąć wysoki wynik punktowy, powinniśmy zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy.

Oprawa graficzna prezentuje się stosunkowo przeciętnie – głównie ze względu na fakt, że gra od początku była projektowana przede wszystkim z myślą o urządzeniach przenośnych firmy Apple. Dzięki temu całość do działania nie wymaga jednak najnowocześniejszego komputera, a w jednej chwili na ekranie może być wyświetlanych do pięćdziesięciu animowanych postaci. Poszczególne lokacje mają miejsce między innymi w ruinach, lasach, czy katakumbach, charakteryzując się sporą różnorodnością otoczenia.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Two Worlds II: Castle Defense

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Two Worlds II: Castle Defense Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS