Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Star Wars: Galactic Defense (iOS)
OkładkaStar Wars: Galactic Defense (iOS)

Star Wars: Galactic Defense

Osadzona w uniwersum kultowej sagi Gwiezdnych Wojen strategia tower defence, w której stajemy przed zadaniem obrony wielu charakterystycznych lokacji, znanych z obu filmowych trylogii.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | tower defense | Star Wars

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Galactic Defense Premiera

29paź2014

AND

30paź2014

iOS

Star Wars: Galactic Defense jest grą strategiczną typu tower defence, osadzoną w uniwersum kultowej sagi Gwiezdnych Wojen. Tytuł został przygotowany we współpracy z The Walt Disney Company oraz Lucasfilm Ltd. przez zachodni oddział japońskiej korporacji DeNa, zajmującej się od 1999 roku m.in. produkcją gier mobilnych.

Akcja gry toczy się w różnych horyzontach czasowych i na różnych planetach uniwersum Star Wars, a gracze stają przed zadaniem obrony ponad stu charakterystycznych lokacji, znanych zarówno z oryginalnej trylogii, jak i prequeli z lat 1999-2005. Podczas rozgrywki możemy opowiedzieć się po jasnej lub ciemnej strony mocy i rozegrać dwie odrębne kampanie, w których skorzystamy z innych rodzajów struktur obronnych oraz możliwych ulepszeń. W trakcie zabawy możemy kontrolować jednocześnie trzech wybranych bohaterów o różnych mocach i zdolnościach specjalnych. Wśród nich znajdziemy tak ikoniczne postaci jak Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi czy Yoda, jak również całą gamę bohaterów drugoplanowych.

Zabawa podporządkowana jest klasycznym regułom gatunku i sprowadza się do obrony wyznaczonego szlaku przed zbliżającymi się falami przeciwników. Ułatwiają nam to różne rodzaje wieżyczek strażniczych, różniących się siłą ataku i możliwościami. Pewną odmianę stanowią wieżyczki do walki wręcz, które rozstawiają w swoim sąsiedztwie jednostki atakujące nieprzyjaciela. Istotną rolę dla przebiegu potyczek stanowią obdarzeni specjalnymi zdolnościami bohaterowie, których kontrolujemy w sposób przypominający klasyczne strategie RTS. W toku rozgrywki, zarówno bohaterowie jak i wieżyczki strażnicze zyskują doświadczenie, które pozwala im awansować na wyższe poziomy i instalować zróżnicowane ulepszenia.

Gra korzysta z typowego modelu free-to-play z mikropłatnościami, dzięki którym za realną walutę możemy nabyć rozmaite bonusy i power-upy ułatwiające rozgrywkę. Zapraszając do wspólnej zabawy znajomych, możemy zaś wymieniać się zasobami i brać udział w szeregu sieciowych eventów, wspinając się na szczyty internetowych rankingów.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Star Wars: Galactic Defense: 12+

Star Wars: Galactic Defense Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND