Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2012, 15:10

autor: Olek

CD Projekt RED chwali się przedsprzedażą Wiedźmina 2 w USA, ale do wyniku Two Worlds II daleko

Firma CD Projekt RED pochwaliła się wynikami przedsprzedaży xboksowej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na rynku amerykańskim. Z oferty preorderu skorzystało 60 tys. graczy w Stanach Zjednoczonych. Mimo to nie udało się pobić osiągnięcia innej polskiej produkcji – Two Worlds II.

Amerykański pre-order Wiedźmina 2 dobry, ale do Two Worlds II daleko - ilustracja #1

CD Projekt RED nie kryje zadowolenia z dobrego wejścia Wiedźmina 2 na konsolowy rynek. Według zapewnień Adama Kicińskiego, prezesa zarządu spółki, tytuł plasuje się obecnie w ścisłej czołówce sprzedaży gier na Xboksa 360 zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Wszystko wskazuje więc na to, że sukces pecetowej wersji, która rozeszła się dotąd w nakładzie ponad 1,1 mln egzemplarzy, zostanie powtórzony.

Wiedźmin 2 na Xboksie 360 zbiera póki co rewelacyjne oceny od recenzentów (średnia w serwisie metacritic to obecnie 90/100 – przyp. red.) i trudno się dziwić dużemu zainteresowaniu produkcją studia CD Projekt RED wśród konsolowych graczy. Na ile przekłada się to na sprzedaż, dowiemy się najprawdopodobniej za kilka tygodni. „Redzi” wskazują jednak na bardzo wysokie miejsce gry w zestawieniach bestselerów zagranicznych sklepów internetowych. Na tydzień przed premierą tytuł był najczęściej kupowaną grą wideo w brytyjskim oddziale Amazonu, a wczoraj znalazł się na drugiej pozycji w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański pre-order Wiedźmina 2 dobry, ale do Two Worlds II daleko - ilustracja #2

Optymizmem napawają także dane o przedsprzedaży. Okazuje się, że limitowana Mroczna Edycja gry wyprzedała się na wszystkich rynkach. Na dodatek w samych tylko Stanach Zjednoczonych pre-order na xboksowego Wiedźmina 2 złożyło 60 tys. graczy.

„Stworzyliśmy produkt, który jest dopracowany zarówno pod względem grafiki, jak i fabuły. Wiedźmin 2 to wciągająca rozrywka dla dojrzałego, wymagającego gracza zaprezentowana w niesamowicie realistyczny i piękny sposób. Nie zapomnieliśmy także o fanach Wiedźmina na komputery PC, od dzisiaj w sprzedaży dostępna jest Edycja Rozszerzona gry na tę platformę. Wszyscy, którzy wcześniej kupili drugą część Wiedźmina mogą za darmo ściągnąć aktualizację gry do Edycji Rozszerzonej” – podkreśla Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED S.A.

Nie umniejszając sukcesu xboksowego Wiedźmina 2 za oceanem, warto jednak zwrócić uwagę, że nie udało się pobić osiągnięcia innej polskiej gry. Zamówienia przedpremierowe na Two Worlds II sięgnęły na amerykańskim rynku 87 tys. egzemplarzy w wersji na Xboksa 360 i 62 tys. na PlayStation 3. Co za tym idzie, pod tym względem górą okazało się dzieło ekipy deweloperskiej studia Reality Pump.

Więcej o grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na konsolę Xbox 360 dowiecie się z lektury recenzji. Zachęcamy także do wizyty w sklepie gry-online.pl, gdzie Edycję Rozszerzoną możecie kupić za 119,90 zł.

  1. Geralt ujarzmia Xboksa - recenzja gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów (X360)