Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2012, 17:55

autor: Hed

Darksiders II opóźniony – premiera dopiero w sierpniu

Druga odsłona serii Darksiders została opóźniona. Produkcja studia Vigil trafi do sklepów dopiero w sierpniu. Wydawca przekonuje, że dodatkowe dwa miesiące pozwolą doszlifować grę.

Darksiders II opóźniony – premiera dopiero w sierpniu - ilustracja #1

Darksiders II zostanie wydany dopiero w sierpniu. Informację przekazano na stronie produkcji, gdzie przy okazji zapewniono, że dwumiesięczne opóźnienie (gra pierwotnie miała trafić do sklepów w czerwcu) pozwoli ekipie z Vigil doszlifować parę elementów. Firma THQ przekonuje, że zmiana daty premiery nie ma nic wspólnego z niedawnymi zwolnieniami w studiu. Wydawca uszczuplił szeregi dewelopera po zmianie specyfiki projektu Warhammer 40,000: Dark Millennium.

Opóźnienie Darksiders II jest rozczarowaniem dla fanów, chociaż autorzy przekonują, że dzięki niemu dostaniemy lepszą grę. THQ zapewnia też, że z produkcji nie zostanie wycięta żadna zawartość, a jej ogólne rozmiary będą większe od pierwszej części serii. Dokładną datę premiery poznamy niedługo. W sierpniu gra trafi na trzy platformy: pecety, Xboksa 360 lub PlayStation 3. W planach jest także wersja na Wii U, która pojawi się później.

W Darksiders II wrócimy do uniwersum, w którym świat ludzi uległ zniszczeniu i stał się tłem dla odwiecznej walki między niebem oraz piekłem. Tym razem wcielimy się w Śmierć, drugiego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Bohater spróbuje oczyścić imię swojego brata Wojny, którego historię pokazano w „jedynce”. Twórcy gry ponownie połączą w niej kilka motywów – podziemia z zagadkami, elementy platformowe oraz dynamiczny system walki rodem ze slashera.

  1. Oficjalna strona Darksiders II