Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2012, 17:55

autor: Hed

Darksiders II opóźniony – premiera dopiero w sierpniu

Druga odsłona serii Darksiders została opóźniona. Produkcja studia Vigil trafi do sklepów dopiero w sierpniu. Wydawca przekonuje, że dodatkowe dwa miesiące pozwolą doszlifować grę.

Darksiders II opóźniony – premiera dopiero w sierpniu - ilustracja #1

Darksiders II zostanie wydany dopiero w sierpniu. Informację przekazano na stronie produkcji, gdzie przy okazji zapewniono, że dwumiesięczne opóźnienie (gra pierwotnie miała trafić do sklepów w czerwcu) pozwoli ekipie z Vigil doszlifować parę elementów. Firma THQ przekonuje, że zmiana daty premiery nie ma nic wspólnego z niedawnymi zwolnieniami w studiu. Wydawca uszczuplił szeregi dewelopera po zmianie specyfiki projektu Warhammer 40,000: Dark Millennium.

Opóźnienie Darksiders II jest rozczarowaniem dla fanów, chociaż autorzy przekonują, że dzięki niemu dostaniemy lepszą grę. THQ zapewnia też, że z produkcji nie zostanie wycięta żadna zawartość, a jej ogólne rozmiary będą większe od pierwszej części serii. Dokładną datę premiery poznamy niedługo. W sierpniu gra trafi na trzy platformy: pecety, Xboksa 360 lub PlayStation 3. W planach jest także wersja na Wii U, która pojawi się później.

W Darksiders II wrócimy do uniwersum, w którym świat ludzi uległ zniszczeniu i stał się tłem dla odwiecznej walki między niebem oraz piekłem. Tym razem wcielimy się w Śmierć, drugiego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Bohater spróbuje oczyścić imię swojego brata Wojny, którego historię pokazano w „jedynce”. Twórcy gry ponownie połączą w niej kilka motywów – podziemia z zagadkami, elementy platformowe oraz dynamiczny system walki rodem ze slashera.

  1. Oficjalna strona Darksiders II
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.