Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2014, 11:13

autor: Kamil Zwijacz

Darksiders II - gra pochłonęła 50 mln dolarów. Dla Nordic Games to "niedorzeczna" kwota

Lars Wingefors, szef firmy Nordic Games, wyjawił podczas rozmowy z redaktorem magazynu MCV, że 50 mln dolarów wydane przez THQ na produkcję Darksiders II to "niedorzeczna" kwota. Obecny właściciel marki stworzyłby produkt tej samej klasy za mniejsze pieniądze.

W ostatnim numerze magazynu MCV Lars Wingefors, szef firmy Nordic Games, zdradził (strona 25), że Darksiders II kosztowało nieistniejący już koncern THQ 50 mln dolarów. Według niego była to niedorzeczna kwota. Stwierdził jednocześnie, że Darksiders to „topowy produkt” i że jego firmie udałoby się stworzyć produkcję tej samej klasy za mniejsze pieniądze. Niestety w dalszym ciągu nie ujawniono żadnych konkretów związanych z przyszłością uznanej serii. W zasadzie od momentu przejęcia marki przez Nordic Games co jakiś czas docierają do nas sygnały głoszące, że „trójka” jest jak najbardziej planowana, wydawca prowadzi rozmowy z różnymi osobami / studiami (ostatnio m.in. z ekipą Gunfire Games, założoną przez byłych pracowników Vigil Games), jednak nic poza tym.

W drugiej części Darksiders wcieliliśmy się w Śmierć. - Darksiders II - gra pochłonęła 50 mln dolarów. Dla Nordic Games to "niedorzeczna" kwota - wiadomość - 2014-09-22
W drugiej części Darksiders wcieliliśmy się w Śmierć.

Przy okazji poruszono również inne kwestie, w tym temat samej inwestycji w marki należące do THQ. Wingefors zdradził, że wydane 5 mln dolarów pochodziło z jego prywatnego konta, ale zakup okazał się strzałem w dziesiątkę.

„To była najlepsza transakcja w moim życiu (…) Było to dla mnie mnóstwo pieniędzy, ale inwestycja zwróciła się bardzo szybko” – stwierdził szef firmy Nordic Games.

Przypominam, że oprócz Darksiders, niewielki wydawca zakupił w pakiecie także marki Red Faction, MX vs ATV, Summoner, Destroy all Humans! oraz kilka innych tytułów. Można więc powiedzieć, że była to okazyjna cena jak na taki zestaw.

Darksiders II - gra pochłonęła 50 mln dolarów. Dla Nordic Games to Seria Darksiders to cykl gier akcji tworzony niegdyś przez nieistniejące już studio Vigil Games. Historia oparta jest na motywach Apokalipsy św. Jana, a gracze wcielają się w Jeźdźców Apokalipsy. W pierwszej części z 2010 roku kierowaliśmy Wojną, natomiast w „dwójce” przyszło nam wcielić się w Śmierć.