Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2014, 10:14

autor: Draug

Battlefield 4 otrzyma w tym miesiącu duży patch

Studio EA DICE poinformowało, że duży patch do gry Battlefield 4, który był zapowiadany pod koniec maja, zostanie wypuszczony jeszcze przed końcem września. Łatka poprawi przede wszystkim kod sieciowy. Przy okazji zdradzono też, na czym skupi się deweloper w następnej kolejności, do czasu premiery dodatku Ostateczna rozgrywka.

Kiedy w maju zapowiedziano Battlefield Hardline, dały się słyszeć pełne obaw głosy, sugerące, że tym samym studio EA DICE porzuci wspieranie poprzedniej odsłony serii – gry Battlefield 4 – mimo że ta w dalszym ciągu wymagała wtedy (i wciąż wymaga) sporej ilości poprawek, by mogła oferować w pełni komfortową zabawę. Deweloper uspokajał graczy, że nic z tych rzeczy, że „czwórka” nadal będzie łatana i aktualizowana, a na dowód podawał plan przygotowania dużego patcha, który poprawi między innymi kod sieciowy produkcji. Niedawno EA DICE wróciło do tych zapowiedzi, informując, że owo masywne uaktualnienie do Battlefielda 4 (ochrzczone jako Fall Patch) zostanie udostępnione jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca.

Czy na swoje pierwsze urodziny Battlefield 4 stanie się grą tak dopracowaną, jaką powinien być w dniu premiery? - Battlefield 4 otrzyma w tym miesiącu duży patch - wiadomość - 2014-09-22
Czy na swoje pierwsze urodziny Battlefield 4 stanie się grą tak dopracowaną, jaką powinien być w dniu premiery?
Battlefield 4 w skrócie:
  • Producent: EA DICE
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: sieciowy FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery (świat): 29 października 2013
  • Nasza ocena (PC): 8.5 / 10 (Gambrinus)

Najistotniejsze poprawki, jakimi zajmie się Fall Patch, są związane ze wspomnianym kodem sieciowym. Chodzi tu zwłaszcza o wyeliminowanie opóźnień, tak aby na przykład gracz nie był informowany o otrzymaniu trafienia już po tym, jak zanurkował za przeszkodę, sądząc, że udało mu się uniknąć wszystkich lecących w jego stronę kul. Kolejna ważna rzecz to Teamplay Initiative – omawiana aktualizacja położy podwaliny pod różne zmiany (wprowadzone w kompletnej postaci do czasu premiery dodatku Ostateczna rozgrywka), które mają na celu skłonienie graczy do drużynowego zajmowania się celami misji, a nie tylko samowolnego biegania/jeżdżenia/pływania/latania po mapie i strzelania do przeciwników.

Więcej na temat poprawek, jakie wprowadzi Fall Patch, możecie poczytać pod tym adresem – miejcie jednak na uwadze, że nie jest to jeszcze kompletna lista zmian (takowa pojawi się pod koniec miesiąca, kiedy to aktualizacja będzie debiutowała). Co ciekawe, twórcy w wystosowanym komunikacie piszą nie tylko o „jesiennej łatce”, ale również o tym, czym będą zajmowali się w kolejnych tygodniach, do czasu premiery (wyznaczonej na końcówkę bieżącego roku) wspomnianego rozszerzenia Ostateczna rozgrywka.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.