Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2014, 09:54

GTA V na PC, XOne oraz PS4 z widokiem pierwszoosobowym?

W cache przeglądarki Google znaleziono ciekawy post z oficjalnej strony studia Rockstar. Wynika z niego, że w nadchodzącym na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One GTA V możemy doczekać się widoku FPP. Byłby to pierwszy raz, kiedy w serii Grand Theft Auto byłaby dostępna perspektywa pierwszej osoby.

Od czasu oficjalnej zapowiedzi GTA V na PC oraz konsole ósmej generacji wiedzieliśmy, że odświeżona wersja hitu studia Rockstar ma być ładniejsza, bardziej rozbudowana i lepsza od tego, co zobaczyliśmy na Xboksie 360 i PlayStation 3. W cache przeglądarki Google znaleziono post z oficjalnej strony produkcji, z którego wynika, że poza szeregiem usprawnień nowe platformy mogą też otrzymać zupełną nowość w serii – widok pierwszoosobowy.

Czy tym razem do uruchomienia GTA w perspektywie pierwszej osoby nie trzeba będzie modów? - GTA V na PC, XOne oraz PS4 z widokiem pierwszoosobowym? - wiadomość - 2014-09-22
Czy tym razem do uruchomienia GTA w perspektywie pierwszej osoby nie trzeba będzie modów?

12 września – tego samego dnia, kiedy została ogłoszona data premiery gry na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 – na oficjalnej stronie Rockstar Games pojawił się wpis, który wśród nowych elementów wymieniał właśnie widok FPP, dostępny zarówno przy poruszaniu się piechotą, jak i pojazdami. W tym drugim przypadku mielibyśmy otrzymać dokładnie wykonane wnętrza samochodów z działającymi prędkościomierzami oraz tachometrami. Informację szybko usunięto, jednak pozostała ona obecna w cache przeglądarki Google. Jeśli Rockstar naprawdę ma zamiar wprowadzić do swej produkcji perspektywę pierwszej osoby, byłby to ewenement w serii Grand Theft Auto. Jak dotąd rozgrywka z takim widokiem w kolejnych częściach cyklu była możliwa jedynie po instalacji nieoficjalnych modów.

Oczywiście ta informacja wcale nie musi być prawdziwa – możliwe, że ktoś przez przypadek opublikował roboczą wersję dokumentu, w której część informacji jest już nieaktualna. Ba, szybkie usunięcie postu ze strony może wskazywać na to, że Rockstar sam do końca nie wie, czy widok pierwszoosobowy pojawi się w finalnej wersji. Być może przekonamy się o tym dopiero w momencie premiery GTA V – ta nastąpi 18 listopada na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Gracze na PC będą musieli poczekać aż do 27 stycznia przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa GTA V
  2. Recenzja Grand Theft Auto V – dziesięć gwiazdek dla GTA V!
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V