Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2014, 14:27

Znamy datę premiery GTA V na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4!

Studio Rockstar odkryło karty: GTA V ukaże się na konsole obecnej generacji 18 listopada, zaś na PC dopiero 27 stycznia przyszłego roku. Wraz z datą premiery otrzymaliśmy szczegółowe informacje na temat zmian, jakie przyniosą ze sobą wersje na nowe platformy.

Kiedy dziś rano pisaliśmy o pierwszych wrażeniach z zamkniętego pokazu GTA V, wspomnieliśmy, że już wkrótce powinniśmy się doczekać daty premiery. Chyba nikt nie spodziewał się jednak, że ta trafi do nas już dzisiaj. Studio Rockstar oświadczyło, że produkcja ukaże się w wersji na Xboksa One oraz PlayStation 4 18 listopada w Ameryce, a 21 listopada – w Europie. Gracze PC-towi będą musieli poczekać nieco dłużej, bo aż do 27 stycznia przyszłego roku. Przy okazji został udostępniony nowy zwiastun gry.

Znamy datę premiery GTA V na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4! - ilustracja #1

Studio zapowiedziało, że w wersji na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji możemy spodziewać się nie tylko szerokiego wachlarzu poprawek technicznych oraz ładniejszej grafiki, ale także dodatkowej zawartości, która uczyni Los Santos i Blaise County jeszcze bardziej rzeczywistym. Znacznie zwiększona zostanie oczywiście odległość rysowania obiektów oraz rozdzielczość obrazu, ponadto ulepszeniom ulegnie także system zniszczeń oraz efekty pogodowe. Na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One zobaczymy gęstszą roślinność oraz bardziej różnorodną faunę. Możemy także oczekiwać nowych broni, samochodów oraz aktywności, a ścieżka dźwiękowa wzbogaci się o ponad 100 utworów.

Tak wygląda GTA V w wersji na PlayStation 4. Czy odświeżona grafika usatysfakcjonuje graczy? - Znamy datę premiery GTA V na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4! - wiadomość - 2014-09-12
Tak wygląda GTA V w wersji na PlayStation 4. Czy odświeżona grafika usatysfakcjonuje graczy?

Rockstar ma także coś dla graczy, którzy zamówią GTA V jeszcze przed premierą: dostaną oni bowiem milion dolarów wirtualnej gotówki, którą w połowie będą mogli wykorzystać w kampanii, a w połowie w Grand Theft Auto Online. Ten ostatni dodatek czekają zresztą osobne usprawnienia. Poza tym, że użytkownicy nowych platform otrzymają oczywiście wszystkie popremierowe aktualizacje, za pośrednictwem Xboksa One oraz PlayStation 4 będzie mogło od teraz zagrać jednocześnie 30 osób – o 14 więcej niż dotychczas. Ponadto osoby, które przeniosą się z poprzedniej generacji na obecną, zachowają swoje postaci oraz postępy. Miłym gestem w stronę osób nadal grających w GTA V na Xboksie 360 lub PlayStation 3 jest z pewnością fakt, że część nowych pojazdów, aktywności oraz broni zostanie udostępniona także im.

Rockstar przyozdobił ogłoszenie daty premiery wydaniem nowego zwiastuna. Krótki, bo trwający jedynie nieco ponad minutę klip możecie zobaczyć powyżej. Opublikowana została również galeria screenshotów z gry w wersji na PlayStation 4 – w pełnej okazałości możecie ją zobaczyć pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa GTA V
  2. Recenzja Grand Theft Auto V – dziesięć gwiazdek dla GTA V!