Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2014, 11:13

GTA V na PC, Xbox One oraz PS4 - pierwsze wrażenia z zamkniętego pokazu

Użytkownik forum NeoGAF, The Shogun, udostępnił w sieci wrażenia z zamkniętego pokazu GTA V na PC oraz konsole nowej generacji w kalifornijskim Anaheim.

Choć do listopadowej premiery GTA V na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 pozostało już zaledwie kilka tygodni, Rockstar nadal trzyma nas w niepewności odnośnie tego, jak wyglądać będzie zremasterowana wersja. Na szczęście są osoby, które już widziały grę w akcji na nowych platformach sprzętowych i zdecydowały się podzielić wrażeniami. Na forum NeoGAF możemy przeczytać odczucia użytkownika The Shogun, który niedawno miał okazję zobaczyć tę produkcję podczas trwającego 45 minut pokazu dla menadżerów sklepów Gamestop w kalifornijskim Anaheim.

Oczywiście, wrażenia te są całkowicie subiektywne i należy je traktować z pewnym dystansem, jeśli jednak The Shogun pisze prawdę, możemy mieć do czynienia z absolutnym hitem. Działająca na PlayStation 4 gra była „najprawdopodobniej” wyświetlana w rozdzielczości 1080p, z praktycznie bezbłędnym wygładzaniem krawędzi i w co najmniej 30 klatkach na sekundę. Przedstawiciele Rockstara zaprezentowali szereg lokacji: od centrum Los Santos, przez okolice pozamiejskie, aż po obszary pod wodą. Uwagę oglądających zwróciła przede wszystkim odległość rysowania obiektów – wszelkie światła oraz sygnalizacja świetlna są ładowane w czasie rzeczywistym i widać je z bardzo dużych dystansów. Kompletnie odnowiono wygląd roślinności, także tej podwodnej; twórcy zajęli się takimi szczegółami jak kora drzew, rafa koralowa czy nawet pojedyncze źdźbła trawy. Z kolei zwierzęta wyposażono w ładniejsze futro – w wersji na PC i konsole nowej generacji przyroda najwyraźniej odgrywa znacznie większą rolę w krajobrazie. Ulice również wyglądają realistycznie jak nigdy – drogi są bardziej ruchliwe, a podczas ulew deszczówka zbiera się na jezdni. Odświeżone GTA V to także ulepszone modele postaci oraz piękniej prezentująca się woda.

Wygląda na to, że GTA V na PC oraz konsole nowej generacji może się okazać warte trwającego ponad rok wyczekiwania. - GTA V na PC, XOne oraz PS4 - pierwsze wrażenia z zamkniętego pokazu - wiadomość - 2014-09-12
Wygląda na to, że GTA V na PC oraz konsole nowej generacji może się okazać warte trwającego ponad rok wyczekiwania.

Niestety, podczas pokazu nie powiedziano na temat daty premiery nic poza tym, że gra trafi na sklepowe półki „niedługo”. Z przedstawionych wrażeń wynika jednak, że Rockstar jest już na finiszu prac i wkrótce możemy spodziewać się świeżych materiałów. Po raz kolejny wspomniano także o „dodatkowej zawartości” dla nowych platform – potwierdziły się chociażby pogłoski o zaktualizowanych stacjach radiowych. Czy GTA V na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 rzeczywiście okaże się najlepiej zremasterowaną produkcją, jaką widzieliśmy? Na potwierdzenie tej opinii będziemy musieli poczekać do listopada.

  1. Oficjalna strona internetowa GTA V
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V