Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2014, 12:47

autor: Łukasz Szliselman

Wieści ze świata (Fable Anniversary, Oculus Rift, Garry's Mod) 12/9/14

Dziś piszemy m.in. o wsparciu dla modów w grze Fable Anniversary, domniemanej premierze konsumenckiej wersji Oculus Rift oraz najświeższych wynikach sprzedaży Garry's Mod. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w sobotę, 13.09):

 1. Natural Selection 2 – obniżka 75% – 5,74 euro (ok. 24 zł), WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 15.09):

 1. Kingdoms of Amalur: Reckoning – obniżka 75% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW
 2. The Elder Scrolls V: Skyrim – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 15.09) – obniżka cen 85 tytułów, WWW

Fable Anniversary

Pecetowa wersja Fable Anniversary zaoferuje wsparcie dla modów w postaci edytora silnika graficznego Unreal Engine 3. Korzystając z niego będzie się dało przerabiać obecne w grze tekstury i animacje. Niestety, początkowo dodawanie nowej zawartości, takiej jak misje, postaci, czy broń, nie będzie możliwe. Studio Lionhead obiecuje jednak zająć się tą kwestią (oraz integracją z systemem Steam Workshop) po premierze produkcji. Fable Anniversary pojawi się na Steamie dziś o godzinie 19:00.

Telltale Games

Studio Telltale Games przybliżyło termin wydania swoich dwóch najnowszych produkcji na PlayStation 4 i Xboksie One w wersji cyfrowej. The Walking Dead: Season Two ukaże się na konsolach nowej generacji w październiku bieżącego roku, a The Wolf Among Us w listopadzie. Mniej więcej w tym samym czasie na półki sklepowe trafią pudełkowe wydania obu tytułów na PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xboksa One i Xboksa 360.

Dragons and Titans

Dragons and Titans, MOBA oparta na modelu finansowym free-to-play, rezygnuje z mikrotransakcji. Rozgrywka nadal będzie darmowa, ale zamiast drobnych płatności, fani będą mogli kupić tzw. Titan Pass, otrzymując na stałe całą bonusową zawartość, która dotychczasowo była oferowana osobno. Dotyczy to wszystkich postaci, skórek oraz trzech ostatnich aktów kampanii solowej (pierwszy jest dostępny za darmo). Pozostali gracze mogą zapracować na nową broń i smoki zdobywając kryształy w grze. Przepustkę Titan Pass wyceniono na 19,99 euro, czyli ok. 84 zł.

Oculus Rift

Powołując się na liczne, rzekomo wiarygodne źródła, serwis TechRadar donosi, że finalna konsumencka wersja okularów Oculus Rift trafi na rynek latem 2015 roku. Urządzenie ma być wypuszczane falami, w ograniczonym nakładzie. Publiczna beta podobno rozpocznie się już w kwietniu.

Counter-Strike Nexon: Zombies

Otwarte beta-testy gry Counter-Strike Nexon: Zombies rozpoczną się 23 września 2014 roku. Darmowy CS z zombiakami w roli głównego dania zostanie udostępniony na Steamie w kilku wersjach językowych, w tym polskiej.

Garry's Mod

Wydany w 2006 roku Garry's Mod, sandbox działający na silniku Source, znalazł do tej pory ponad 6 milionów nabywców. Gary Newman zdradził, że lwią część tej liczby stanowi wersja PC (Windows) – edycja na komputery Mac została kupiona niecałe 337 tysięcy razy, podczas gdy w wypadku Linuksa liczba ta wyniosła raptem 28 tysięcy. Co ciekawe, pod koniec ubiegłego roku twórcy informowali o 3,5 milionach sprzedanych kopii gry, podczas gdy w 2011 roku był to „zaledwie” 1 milion.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Forza Horizon 2
 2. Yakuza Zero: The Oath's Place
 3. Counter-Strike Nexon: Zombies
 4. Sunless Sea
 5. Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Styx: Master of Shadows Attack of the Clone
 2. Starpoint Gemini 2 trailer
 3. Dragons and Titans Titan Pass
 4. A Golden Wake trailer