Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2013, 11:44

autor: Góral

Garry’s Mod w rękach 3,5 mln graczy. Modyfikacja silnika Source wielkim sukcesem

Studio Facepunch, deweloper gry Garry’s Mod, będącej modyfikacją silnika Source, ujawniło sprzedaż swojej produkcji. W ciągu 7 lat obecności na rynku tytuł znalazł ponad 3,5 mln nabywców.

Garry Newman, twórca gry Garry’s Mod, ujawnił sprzedaż swojego dzieła. Popularna komputerowa produkcja trafiła już do 3,5 mln osób. Tytuł zadebiutował w sklepie Steam w 2006 roku, a na obecny wynik miał wpływ szereg czynników.

Garry’s Mod to modyfikacja silnika Source. - Garry’s Mod w rękach 3,5 mln graczy. Modyfikacja silnika Source wielkim sukcesem - wiadomość - 2013-11-26
Garry’s Mod to modyfikacja silnika Source.

Newman stwierdził, że wynik 3,5 mln sprzedanych egzemplarzy udało się osiągnąć dzięki kilku czynnikom. Po pierwsze, w ciągu ostatnich lat popularność Steama znacznie wzrosła, co oczywiście przełożyło się na ilość klientów - tak samo jak liczne promocje w tym sklepie. Wielki wpływ na odbiór tytułu mają także serwisy wideo pokroju YouTube’a i Twitcha, dzięki którym ludzie widzą jak dobrze w danej produkcji bawią się inne osoby i sami kupują później grę dla siebie.

Swoje trzy grosze dołożył także Minecraft – jeden z największych hitów w historii branży gier. Ludzie grają w produkcję studia Mojang na komputerach osobistych, konsoli Xbox 360, urządzeniach przenośnych i zapewnia im to mnóstwo dobrej zabawy, więc szukając podobnych produkcji, trafiają na Garry’s Mod.

Poniżej znajdziecie dokładne dane opublikowane przez Garry’ego Newmana, a przy okazji przypominam, że studio Facepunch pracuje obecnie nad grą Rust, która w połowie bieżącego roku weszła w fazę otwartych testów alfa.

Garry’s Mod pierwotnie pojawiło się na rynku jako modyfikacja silnika Source. Jego popularność zaskoczyła samych twórców i zainteresowała firmę Valve, która wydała grę w swoim sklepie jako samodzielny tytuł typu sandbox, umożliwiający między innymi budowanie obiektów.