Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2013, 11:56

Space Engineers sprzedało się w 100 tys. kopii od czasu premiery wersji alfa

Niezależna produkcja Space Engineers zadebiutowała na platformie Steam w formie wczesnego dostępu 23 października. Od tego czasu „Minecrafta w kosmosie” kupiło ponad 100 tys. osób.

Space Engineers pozwala na realizację marzeń – budowanie własnych stacji kosmicznych. - Space Engineers sprzedało się w 100 tys. kopii od czasu premiery wersji alfa - wiadomość - 2013-11-26
Space Engineers pozwala na realizację marzeń – budowanie własnych stacji kosmicznych.
SPACE ENGINEERS:
  • To niezależna gra, tworzona przez autorów kosmicznej strzelanki Miner Wars 2081.
  • Od 23 października gra dostępna jest na platformie Steam w formie wczesnego dostępu.
  • W ciągu pierwszych tygodni grę kupiło ponad 100 tys. osób.

Od 23 października niezależna gra Space Engineers jest dostępna w wersji alfa na platformie Steam. Od tego czasu produkcja studia Keen Software sprzedała się w liczbie ponad 100 tys. egzemplarzy, co jest dobrym wynikiem jak na niezależną grę we wczesnej fazie produkcji.

W tym czasie w grze wprowadzono wiele usprawnień, które albo dodają nowe opcje, albo ułatwiają korzystanie z tych już istniejących. Wśród nowości znajdziemy m.in. warsztat Steam, w którym gracze mogą dzielić się swoimi projektami, czy ułatwienia w konstruowaniu stacji (np. narzędzia: kopiuj/wklej czy odbicie lustrzane). Doszły też kolejne wersje językowe, a wśród nich także polska. Więcej szczegółów twórcy gry umieścili w filmiku podsumowującym pierwszy miesiąc otwartej alfy:

Sukces oczywiście ucieszył twórców. Oto co napisał Marek Rosa, szef studia Keen Software:

Najlepsza w Space Engineers jest społeczność graczy. Codziennie oglądamy ich nowe projekty – to fantastyczne! Odbiór gry przez społeczność pozostaje pozytywny, a wsparcie konstruktywne. Bardzo Wam za to dziękujemy.

Gra dostępna jest obecnie na platformie Steam w cenie 13,99 euro (ok. 60 zł) w formie wczesnego dostępu, ale bardziej opłacalny jest zakup na stronie twórców za 14,99 dolarów (ok. 45 zł) – ta forma zakupu także gwarantuje dodanie gry do biblioteki popularnego Steama. Premiera pełnej wersji została zaplanowana na marzec 2014 roku.

Space Engineers sprzedało się w 100 tys. kopii od czasu premiery wersji alfa - ilustracja #2Space Engineers to niezależna produkcja nazywana często „Minecraftem w kosmosie”, a to dlatego, że rozgrywka polega na konstruowaniu własnych statków i stacji kosmicznych z podstawowych sześciennych klocków. Świat gry jest oczywiście otwarty, a oprawa graficzna przyjemna dla oka. Więcej na temat Space Engineers można dowiedzieć się z poniższego filmiku redakcyjnego samca Alfa.