Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Crimson Desert (PC)

Crimson Desert

Przygodowa gra akcji z elementami RPG od twórców Black Desert Online z koreańskiego studia Pearl Abyss. Crimson Desert posiada rozbudowaną kampanię fabularną, w której wcielamy się w najemnika podróżującego z kompanami przez fantastyczny świat Pywell.

Akcji | TPP | fantasy | PvP | PvE | elementy RPG | przygodowe gry akcji

Okładka Crimson Desert (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crimson Desert jest przygodową grą akcji z elementami RPG i otwartym światem, opracowaną przez studio Pearl Abyss. Choć początkowo projekt powstawał jako gra MMORPG z rozbudowaną kampanią, osadzona w uniwersum wcześniejszego dzieła tego zespołu – Black Desert Online – z czasem rozwinął się na tyle, że stał się w pełni samodzielnym tworem. Ponadto autorzy inaczej rozłożyli akcenty, koncentrując się przede wszystkim na warstwie fabularnej, z którą łączy się komponent multiplayer .

Fabuła

Crimson Desert zabiera nas w podróż do świata fantasy, a dokładnie – na rozległy kontynent Pywel. Krainą wstrząsają liczne konflikty toczone przez przedstawicieli różnorodnych kultur oraz frakcji.

Po tym jak król Demeniss zapadł w śpiączkę, wielu jego poddanych poderwało się do buntu, chcąc uciec spod jego rządów twardej ręki. Głównym bohaterem gry jest Macduff, czyli wojownik z tragiczną przeszłością. Protagonista prowadzi swych najemników do boju, zamierzając odzyskać dawno utracone ziemie. Jego poczynania ukształtują nie tylko jego dalsze losy, lecz również przyszłość całego kontynentu.

Mechanika

W Crimson Desert akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na świat gry składają się różnorodne regiony; znajdziemy wśród nich zarówno rozległe i malownicze równiny Akapen, jak i spaloną słońcem pustynię czy skute lodem, nieprzyjazne ziemie Kweiden. Poza tym na odwiedzenie czekają rozmaite miasta i osady skrywające brudne sekrety i tajemnice.

Pywel możemy przemierzać na piechotę, ale też w łódce czy na grzbiecie smoka. Eksplorując kontynent, realizujemy misje popychające fabułę do przodu, a także zajmujemy się rozmaitymi zadaniami i aktywnościami pobocznymi. Poza tym od czasu do czasu przychodzi nam rozwiązywać pomysłowe zagadki środowiskowe.

Podczas zabawy często stajemy do walki z przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno wrogo nastawieni przedstawiciele inteligentnych ras, jak i rozmaite potwory; wśród tych ostatnich znajdziemy nie tylko pomniejsze maszkary, których pokonanie nie powinno stanowić większego problemu dla zaprawionego w bojach wojownika, lecz również olbrzymie bestie. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie robimy użytek przede wszystkim z broni białej i łuków. Eliminacja nieprzyjaciół wymaga od nas wykazywania się zręcznością i refleksem.

Tryby gry

Crimson Desert pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w trybie multiplayer. Produkcja umożliwia współpracę pomiędzy graczami, a także toczenie przez nich między sobą zaciętych bojów (PvP).

Kwestie techniczne

Crimson Desert zachwyca oprawą graficzną. Wrażenie robią zarówno dopracowane modele postaci i przeciwników, jak i lokacje zaprojektowane z dbałością o detale. Podobać się może również gęsta, szczegółowa i realistycznie animowana roślinność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Gry podobne do Crimson Desert

Wymagania wiekowe Crimson Desert

12+

Crimson Desert wygląda jak gra RPG na next-geny
Crimson Desert wygląda jak gra RPG na next-geny

wiadomość11 grudnia 2020

Koreańskie studio Pearl Abyss zaprezentowało pokaźny zapis rozgrywki pochodzący z jego imponująco wyglądającego next-genowego projektu MMORPG. Deweloper zapowiada rozległą kampanię dla pojedynczego gracza, podczas której będziemy zwiedzać świat fantasty inspirowany celtyckimi i nordyckimi mitami.

PC
PS4
XONE