Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Crimson Desert (PC)
OkładkaCrimson Desert (PC)

Crimson Desert

Przygodowa gra akcji z elementami RPG od twórców Black Desert Online z koreańskiego studia Pearl Abyss. Crimson Desert posiada rozbudowaną kampanię fabularną, w której wcielamy się w najemnika podróżującego z kompanami przez fantastyczny świat Pywell.

Akcji | TPP | fantasy | PvP | PvE | elementy RPG | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crimson Desert Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

Gry podobne do Crimson Desert

Outward

Biomutant

Final Fantasy XVI

Crimson Desert jest przygodową grą akcji z elementami RPG i otwartym światem, opracowaną przez studio Pearl Abyss. Choć początkowo projekt powstawał jako gra MMORPG z rozbudowaną kampanią, osadzona w uniwersum wcześniejszego dzieła tego zespołu – Black Desert Online – z czasem rozwinął się na tyle, że stał się w pełni samodzielnym tworem. Ponadto autorzy inaczej rozłożyli akcenty, koncentrując się przede wszystkim na warstwie fabularnej, z którą łączy się komponent multiplayer .

Fabuła

Crimson Desert zabiera nas w podróż do świata fantasy, a dokładnie – na rozległy kontynent Pywel. Krainą wstrząsają liczne konflikty toczone przez przedstawicieli różnorodnych kultur oraz frakcji.

Po tym jak król Demeniss zapadł w śpiączkę, wielu jego poddanych poderwało się do buntu, chcąc uciec spod jego rządów twardej ręki. Głównym bohaterem gry jest Macduff, czyli wojownik z tragiczną przeszłością. Protagonista prowadzi swych najemników do boju, zamierzając odzyskać dawno utracone ziemie. Jego poczynania ukształtują nie tylko jego dalsze losy, lecz również przyszłość całego kontynentu.

Mechanika

W Crimson Desert akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na świat gry składają się różnorodne regiony; znajdziemy wśród nich zarówno rozległe i malownicze równiny Akapen, jak i spaloną słońcem pustynię czy skute lodem, nieprzyjazne ziemie Kweiden. Poza tym na odwiedzenie czekają rozmaite miasta i osady skrywające brudne sekrety i tajemnice.

Pywel możemy przemierzać na piechotę, ale też w łódce czy na grzbiecie smoka. Eksplorując kontynent, realizujemy misje popychające fabułę do przodu, a także zajmujemy się rozmaitymi zadaniami i aktywnościami pobocznymi. Poza tym od czasu do czasu przychodzi nam rozwiązywać pomysłowe zagadki środowiskowe.

Podczas zabawy często stajemy do walki z przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno wrogo nastawieni przedstawiciele inteligentnych ras, jak i rozmaite potwory; wśród tych ostatnich znajdziemy nie tylko pomniejsze maszkary, których pokonanie nie powinno stanowić większego problemu dla zaprawionego w bojach wojownika, lecz również olbrzymie bestie. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie robimy użytek przede wszystkim z broni białej i łuków. Eliminacja nieprzyjaciół wymaga od nas wykazywania się zręcznością i refleksem.

Tryby gry

Crimson Desert pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w trybie multiplayer. Produkcja umożliwia współpracę pomiędzy graczami, a także toczenie przez nich między sobą zaciętych bojów (PvP).

Kwestie techniczne

Crimson Desert zachwyca oprawą graficzną. Wrażenie robią zarówno dopracowane modele postaci i przeciwników, jak i lokacje zaprojektowane z dbałością o detale. Podobać się może również gęsta, szczegółowa i realistycznie animowana roślinność.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crimson Desert: 12+

PC
PS4
XONE