Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2014, 09:40

autor: Góral

Battlefield Hardline nie wpłynie negatywnie na wsparcie Battlefielda 4

Studio DICE poinformowało, że gra Battlefield Hardline nie wpłynie negatywnie na poprzednią odsłonę serii, która będzie w dalszym ciągu wspierana. Deweloper szykuje nie tylko kolejne dodatki, ale także dużą aktualizację naprawiającą działanie kodu sieciowego, patche eliminujące kolejne błędy i nie tylko. Dodatkowo warto wspomnieć, że w sklepie Origin rozpoczęto przyjmowanie zamówień przedpremierowych na Hardline.

Dwa dni temu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry Battlefield Hardline, a chwilę po tym wydarzeniu do sieci wyciekł kilkuminutowy materiał wideo, ujawniający sporo informacji dotyczących nowej strzelanki ze stajni firmy Electronic Arts. Część fanów zapewne zaniepokoiła się, co teraz stanie się z Battlefieldem 4, który cały czas boryka się z rozmaitymi problemami. Okazało się, że studio DICE, współpracujące z ekipą Visceral Games przy Hardline, nie zamierza porzucać „czwórki”. Deweloper w specjalnym oświadczeniu na oficjalnym blogu serii stwierdził, że produkcję będą cały czas wspierać trzy oddziały studia znajdujące się w Sztokholmie, Los Angeles oraz Uppsala, naprawiając błędy oraz tworząc nową zawartość. To jednak nie wszystko. Jak pisaliśmy kilkanaście dni temu, tytuł testowany będzie również przez samych fanów gry. Oprócz tego DICE pracuje nad dużą aktualizacją, która poprawi działanie kodu sieciowego oraz kilkoma innymi niespodziankami.

Battlefield Hardline nową odsłoną serii Battlefield. - Battlefield Hardline nie wpłynie negatywnie na wsparcie Battlefielda 4 - wiadomość - 2014-05-30
Battlefield Hardline nową odsłoną serii Battlefield.
Wpływ gry Battlefield Hardline na Battlefielda 4:
  • Studio DICE nie zamierza porzucać “czwórki”
  • Gra doczeka się m.in. sporej aktualizacji naprawiającej kod sieciowy oraz współpracy z fanami przy testowaniu nowych rozwiązań
  • Firma zatroszczy się także o naprawianie kolejnych błędów, produkowanie nowych dodatków i nie tylko

„Tak, jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą ze studiem Visceral nad Battlefieldem Hardline, ale naszym priorytetem pozostaje udoskonalanie Battlefielda 4” – stwierdził Karl Magnus Troedsson, wiceprezes studia DICE.

Przy okazji warto wspomnieć, że w sklepie Origin uruchomiono pre-ordery na dwie wersje Battlefield Hardline - zwykłą (179 zł) oraz specjalną (219 zł). Niestety nie wiemy, co będzie dodawane do drugiej z nich. Informacje te zostaną ujawnione 9 czerwca o godzinie 22:00. Tytuł ma się ukazać jesienią bieżącego roku na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Battlefield Hardline to nadchodząca kolejna odsłona serii Battlefield. Tym razem skupi się ona jednak nie na walkach żołnierzy, lecz na zmaganiach policjantów i przestępców. Multiplayer zaoferuje kilka nowych trybów zabawy (odbijanie zakładników, napadanie na banki, pościgi policyjne, itd.), a w singlu wcielimy się w detektywa Nicka Mendozę, który wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, by zemścić się na byłych partnerach.