Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2014, 09:41

autor: Góral

Battlefield 4 - prezentacja dodatku Dragon's Teeth w przyszłym tygodniu. DICE zaprasza fanów do prac nad ulepszeniem gry

Studio DICE po raz pierwszy zaprezentuje dodatek Dragon's Teeth (Zęby smoka) do gry Battlefield 4 w przyszłym tygodniu - poinformowano na Twiterze. Dodatkowo deweloper rozpoczął inicjatywę Community Test Environment (CTE), dzięki której firma, wraz z wybranymi graczami, usprawni działanie strzelanki.

Studio DICE poinformowało na oficjalnym profilu gry Battlefield 4 w serwisie społecznościowym Twitter, że w przyszłym tygodniu, na łamach kanału YouTube, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany dodatek Dragon's Teeth (Zęby smoka). Niestety nie podzielono się żadnymi informacjami dotyczącymi tego rozszerzenia. Jedyną wskazówką jest opis na stronie produktu, w którym czytamy: „Weź udział w wojnie totalnej pośród miejskich ruin opanowanych przez chińską armię. Battlefield 4: Zęby smoka to jeden z pięciu dodatków dostępnych w ramach usługi BF4 Premium.” Na konkrety musimy poczekać jeszcze kilka dni. Przy okazji warto jednak wspomnieć o niecodziennej inicjatywie studia DICE, które postanowiło zaprosić swoich najwierniejszych fanów do testów nadchodzących aktualizacji, które mają usprawnić działanie gry. Krótko pisząc, będzie to swego rodzaju zamknięta beta, z tym wyjątkiem, że kilka dobrych miesięcy po premierze pełnej wersji.

Battlefield 4 – DICE będzie testować nadchodzące usprawnienia razem z najwierniejszymi fanami.
Battlefield 4 – DICE będzie testować nadchodzące usprawnienia razem z najwierniejszymi fanami.

Jak czytamy we wpisie na oficjalnym blogu Battlefielda:

„Community Test Environment (CTE) da naszym fanom szansę na rozwijanie razem z nami gry Battlefield 4 i uczestniczenie w procesie produkcji. W ten sposób będziemy mogli przetestować nowe pomysły i rozwiązania obecnych problemów przed udostępnieniem ich wszystkim graczom.”

W pierwszej kolejności deweloperzy i gracze mają zająć się kodem sieciowym, jednak na początku w testach uczestniczyć mają tylko użytkownicy PC-towej wersji produkcji, posiadający wykupioną subskrypcję Premium. W późniejszym czasie być może do tego grona dołączą także gracze konsolowi. Jeżeli chcecie się załapać do programu Community Test Environment, to postępujcie zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi w tym miejscu.

Inicjatywa z pewnością jest bardzo fajna, ale wydaje się, że spóźniona o kilka miesięcy. Miejmy jednak nadzieję, że dzięki niej uda się w końcu uporać z większością problemów.