Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2014, 22:35

autor: Draug

Magicka: Wizard Wars – otwarta beta wystartuje 27 maja

Firma Paradox Interactive poinformowała, że gra Magicka: Wizard Wars wejdzie w fazę otwartych beta testów 27 maja. Póki co dostęp do tytułu w wersji alfa jest płatny, a jego ceny zaczynają się od 12,99 euro. Premierę finalnej wersji zaplanowano na niesprecyzowany bliżej moment bieżącego roku.

Tych z Was, którzy polubili wydanego w 2011 roku hack’n’slasha Magicka i czekali na jego wydanie w formie darmowego reprezentanta gatunku MOBA (pod tytułem Magicka: Wizard Wars), być może zniechęcał fakt, że za możliwość zabawy we wczesnym dostępie (usługa Steam Early Access) do tej pory trzeba było zapłacić kilkadziesiąt złotych. Na szczęście wkrótce się to zmieni – firma Paradox Interactive ogłosiła, że 27 maja gra wejdzie w fazę otwartych beta testów. Oznacza to, że za niewiele ponad dwa tygodnie tytuł, mający funkcjonować w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play), faktycznie stanie się bezpłatny i pozostanie taki już do ostatecznego debiutu, który został wyznaczony na niesprecyzowany bliżej okres bieżącego roku.

Kto z Was szykuje się na Wojny Czarnoksiężników? - Magicka: Wizard Wars – otwarta beta wystartuje 27 maja - wiadomość - 2014-05-09
Kto z Was szykuje się na Wojny Czarnoksiężników?
Magicka: Wizard Wars w skrócie:
  • Producent: Paradox North
  • Wydawca: Paradox Interactive
  • Gatunek: MOBA w realiach fantasy na modelu free-to-play
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 2014

Tymczasem w sprzedaży nadal pozostają trzy różne pakiety, gwarantujące możliwość grania w wersję alfa. Najtańszy z nich – Starter Wizard Pack – kosztuje 12,99 euro (w przeliczeniu ok. 54 zł) i oprócz samej gry oferuje specjalny ubiór dla postaci (zieloną szatę fundatora), przedmiot (kostur fundatora) oraz ikonę i awatar na forum. Hojniejsi gracze mogą zdecydować się na Founder Wizard Pack za 19,99 euro (ok. 84 zł) i otrzymać dodatkowo żółtą szatę fundatora, dostęp do forum dyskusyjnego deweloperów oraz klucz do pobrania ze Steama gry Crusader Kings II. Natomiast dla największych zapaleńców przygotowano IMPressive Founder Pack w cenie 49,99 euro (ok. 209 zł) – oprócz wszystkiego, co wymieniono wyżej, zestaw ten oferuje czerwoną szatę fundatora, broń fundatora, możliwość nadania imienia własnemu impowi, wirtualną walutę o wartości 20 dolarów, trzy zaproszenia do alfa testów oraz dwa dodatkowe awatary na forum.

Jak wspomniano we wstępie, omawiana produkcja to spin-off wydanej w 2011 roku gry Magicka, będącej humorystycznym hack’n’slashem w realiach fantasy, w którym wcielaliśmy się w młodych magów dążących do pokonania złego czarnoksiężnika. Wizard Wars będzie reprezentować popularny ostatnio gatunek MOBA i pozwoli toczyć starcia między czteroosobowymi grupami czarodziejów. Podstawowym orężem bohaterów produkcji będą zaklęcia, toteż deweloper przygotowuje rozbudowany system magii, pozwalający łączyć czary w kombinacje.