Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Magicka: Wizard Wars (PC)

Magicka: Wizard Wars PC

Sieciowa gra RPG należąca do popularnego gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Tytuł stanowi poboczną produkcję w stosunku do popularnego cyklu gier fabularnych Magicka, a jego produkcją zajął się oddzielny zespół należący do wydawcy Paradox Interactive.

Akcji | fantasy | MOBA | elementy RPG | elementy strategiczne

Gra przestała działać 21 lipca 2016

PC Windows
Okładka Magicka: Wizard Wars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28kwietnia2015

Steam

28kwietnia2015

premiera światowa

Gra Magicka: Wizard Wars przestała działać

21lipca2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aktualizacja: 21 lipca 2016 roku serwery gry Magicka: Wizard Wars zostały zamknięte. W ten sposób MOBA szwedzkiej firmy Paradox zakończyła swój żywot.

Magicka: Wizard Wars to sieciowa gra typu MOBA, będąca produkcją poboczną w stosunku do cyklu zręcznościowych RPG-ów Magicka. Projekt opracowało studio Paradox North, będące wewnętrznym zespołem tego wydawcy.

Gra przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek sieciowych i koncentruje się na trybie PvP, w którym naprzeciwko siebie stają dwie czteroosobowe grupy magów. Walki toczone są głównie za pomocą zaklęć. Mechanika czarów oparta została na tych samych rozwiązaniach, które oferowała pierwsza Magicka. Każdy czarodziej dysponuje zestawem kilku podstawowych zaklęć (np. błyskawicą, ogniem czy tarczą energetyczną). Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak dopiero, gdy zaczniemy je łączyć, tworząc znacznie potężniejsze kombinacje. Przykładowo, wzmocniona ogniem tarcza nie tylko zapewni ochronę, ale również podpali każdego, kto podejdzie do niej zbyt blisko.

Przeniesienie ciężaru starć na pomysłowe kombinacje czarów zapewnia świeże doznania, niespotykane w konkurencyjnych produkcjach z gatunku MOBA. Co ciekawe, członkowie drużyny nie są odporni na nasze zaklęcia, więc konieczna jest dobra koordynacja działań z towarzyszami. Inaczej w ferworze walki możemy pozabijać sojuszników. Zabawę wzbogaca system rozwoju postaci, który pozwala ulepszać umiejętności bohaterów za punkty zdobywane za wygrane mecze. Wszystko to ukazane jest w typowej dla serii Magicka zwariowanej stylistyce, pełnej humory oraz zabawnych przytyków do innych słynnych marek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do Magicka: Wizard Wars

Klasyfikacja PEGI Magicka: Wizard Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Magicka: Wizard Wars

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9800/Radeon HD 2600 XT lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows Vista(SP2)
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 440/Radeon 5670 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows Vista(SP2)
Magicka: Wizard Wars zadebiutuje 28 kwietnia
Magicka: Wizard Wars zadebiutuje 28 kwietnia

wiadomość10 kwietnia 2015

Magicka: Wizard Wars, MOBA działająca w modelu free-to-play, zadebiutuje na rynku 28 kwietnia. Tytuł, będący poboczną odsłoną serii studia Paradox North, znajduje się obecnie we Wczesnym Dostępie. Osoby testujące produkt 14 kwietnia otrzymają aktualizację wprowadzającą nową zawartość i zmiany w mechanice.

Magicka: Wizard Wars - otwarta beta ruszyła
Magicka: Wizard Wars - otwarta beta ruszyła

wiadomość28 maja 2014

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam rozpoczęto otwarte beta testy gry Magicka: Wizard Wars. Dzięki temu gracze mogą sprawdzić tę produkcję MOBA zupełnie za darmo. Po premierze pełnej wersji pozostanie ona w modelu free to play.

Magicka: Wizard Wars – otwarta beta wystartuje 27 maja
Magicka: Wizard Wars – otwarta beta wystartuje 27 maja

wiadomość9 maja 2014

Firma Paradox Interactive poinformowała, że gra Magicka: Wizard Wars wejdzie w fazę otwartych beta testów 27 maja. Póki co dostęp do tytułu w wersji alfa jest płatny, a jego ceny zaczynają się od 12,99 euro. Premierę finalnej wersji zaplanowano na niesprecyzowany bliżej moment bieżącego roku.

Wieści ze świata (Magicka: Wizard Wars, Namco Bandai) 27/1/14
Wieści ze świata (Magicka: Wizard Wars, Namco Bandai) 27/1/14

wiadomość27 stycznia 2014

Dziś piszemy m.in. o trybie Duel Mode w grze Magicka: Wizard Wars, a także nowej nazwie firmy Namco Bandai. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Magicka: Wizard Wars w wersji alfa dostępna na Steamie
Magicka: Wizard Wars w wersji alfa dostępna na Steamie

wiadomość16 października 2013

Firma Paradox Interactive udostępniła wersję alfa gry Magicka: Wizard Wars w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Końcowy produkt będzie dostępny za darmo, ale jeśli chcecie już teraz sprawdzić produkcję studia Paradox North, musicie zapłacić za jeden z trzech pakietów.