Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2013, 19:00

autor: Ender

Magicka: Wizard Wars – pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki

W sieci pojawił się pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki z Magicka: Wizard Wars. Tytuł oparty na popularnej grze Magicka skupi się na zabawie w sieci i pozwoli graczom wziąć udział w widowiskowych drużynowych walkach magów.

Gra ukaże się na razie jedynie w wersji na PC - Magicka: Wizard Wars – pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki - wiadomość - 2013-07-18
Gra ukaże się na razie jedynie w wersji na PC

W marcu po raz pierwszy usłyszeliśmy o grze Magicka: Wizard Wars, za której powstanie odpowiada debiutujące studio Paradox North. Tytuł został oparty na nadzwyczaj popularnym cRPG Magicka, które wydane zostało w 2011 roku, ale w przeciwieństwie do niego skupia się na typowych rozgrywkach wieloosobowych. Dziś producenci zaprezentowali trailer produkcji, w którym zobaczymy fragmenty gameplayu. Dzięki niemu wyraźnie widać, że osoby mające na koncie dziesiątki godzin spędzonych w oryginalnej wersji gry powinny poczuć się jak w domu. W tej chwili na oficjalnej stronie tytułu przyjmowane są zapisy na testy alfa. Co ciekawe, deweloper przygotował bonusy dla zainteresowanych nimi graczy, którymi są dodatkowe klucze dostępu, wirtualne przedmioty lub podstawowa wersji gry na Steamie. Są one jednak uzależnione od liczby chętnych zgłaszających chęć udziału w alfie.

Magicka: Wizard Wars oferować ma możliwość wzięcia udziału w pojedynkach dwóch czteroosobowych drużyn magów na przygotowanych do tego arenach. Walki toczone są głównie za pomocą rożnego rodzaju zaklęć. Mechanika czarów oparta zostanie na tych samych rozwiązaniach, które oferowała pierwsza Magicka. Będziemy mogli więc mieszać różnego rodzaju efekty i żywioły. Ponieważ nasze czary z łatwością ranią także towarzyszy, niezbędna okaże się koordynacja drużynowa, podobna do tej jaką muszą wykazać się gracze w popularnych produkcjach z gatunku MOBA. Zabawę wzbogaci system rozwoju postaci, który pozwoli ulepszać umiejętności postaci za punkty zdobywane po zwycięstwach. Wszystko to ukazane zostanie w typowej dla serii Magicka humorystycznej i kolorowej stylistyce.

  1. Oficjalna strona gry