Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2013, 10:17

Magicka: Wizard Wars przeniesie serię na grunt MOBA

Firma Paradox Interactive zapowiedziała grę Magicka: Wizard Wars. Produkcja skoncentruje się na sieciowej rywalizacji, która połączy bitwy w stylu MOBA z charakterystycznym dla serii rozbudowanym systemem zaklęć.

Magicka wyrusza na podbój gatunku MOBA. - Magicka: Wizard Wars przeniesie serię na grunt MOBA - wiadomość - 2013-03-26
Magicka wyrusza na podbój gatunku MOBA.

Gra Magicka stała się największym przebojem w historii firmy Paradox Interactive. Nic dziwnego więc, że rozpoczęto dynamiczne rozwijanie marki za pomocą licznych dodatków DLC oraz tabletowej adaptacji. Teraz wydawca zapowiedział kolejną pecetową produkcję zatytułowaną Magicka: Wizard Wars, która połączy mechanizmy MOBA z charakterystycznym dla serii doskonałym systemem magicznym.

  1. Magicka: Wizard Wars – strona oficjalna

Magicka: Wizard Wars przeznaczone będzie wyłącznie do rozgrywek sieciowych. Gra skoncentruje się na trybie PvP, w którym zmierzą się dwie czteroosobowe grupy magów. Walki toczone będą głównie za pomocą zaklęć. Mechanika czarów oparta zostanie na tych samych rozwiązaniach, które oferowała pierwsza Magicka. Każdy czarodziej dysponować będzie zestawem kilku podstawowych zaklęć (np. błyskawicą, ogniem czy tarczą energetyczną). Prawdziwa zabawa zacznie się jednak dopiero, gdy zaczniemy je łączyć, tworząc znacznie potężniejsze kombinacje. Przykładowo, wzmocniona ogniem tarcza nie tylko zapewni ochronę, ale również podpali każdego, kto podejdzie do niej zbyt blisko.

Przeniesienie ciężaru starć na pomysłowe kombinacje czarów powinno zapewnić świeże doznania, niespotykane w konkurencyjnych produkcjach z gatunku MOBA. Co ciekawe, członkowie drużyny nie będą odporni na nasze zaklęcia, więc konieczna okaże się dobra koordynacja działań z towarzyszami. Zabawę wzbogaci system rozwoju postaci, który pozwoli ulepszać umiejętności bohaterów za punkty zdobywane za wygrane mecze. Wszystko to ukazane będzie w typowej dla serii Magicka zwariowanej stylistyce.

Magicka: Wizard Wars powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Nie znamy jeszcze planowanej daty premiery. Autorzy rozpoczęli już przyjmowanie zapisów na beta testy. Warto na konieć dodać, że gra powstaje w nowym wewnętrznym studiu wydawcy nazwanym Paradox NORTH. W jego skład wchodzą byli pracownicy takich zespół DICE oraz Avalanche.