Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2013, 15:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Path of Exile, Sven Co-op, Harebrained Schemes) 18/7/13

Dziś piszemy m.in. o integracji Path of Exile z możliwością streamowania w serwisie Twitch, samodzielnej grze na podstawie moda Sven Co-op, a także kolejnym projekcie studia Harebrained Schemes. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Harmonix

Na mocy wyroku Najwyższego Sądu Delaware, firma Viacom musi zapłacić zespołowi Harmonix (serie Rock Band, Dance Central) 299 milionów dolarów. Szefostwo Viacom było winne taką kwotę byłym akcjonariuszom studia Harmonix. Serwis Polygon poprosił o komentarz w tej sprawie przedstawicieli Viacom oraz Harmonix, ale do tej pory nie doczekał się odpowiedzi.

Path of Exile

Studio Grinding Gear Games ogłosiło, że gra Path of Exile została w pełni zintegrowana z możliwością organizowania livestreamów w serwisie Twitch. Pozwoli to na streamowanie tego tytułu bez korzystania z zewnętrznych programów. Funkcja została zawarta w obrębie samej gry, wliczając w to opcję dodania osobnego okienka z obrazem z kamerki prezentującym grającego.

Streamowanie gry Path of Exile stanie się teraz jeszcze prostsze - Wieści ze świata (Path of Exile, Sven Co-op, Harebrained Schemes) 18/7/13 - wiadomość - 2013-07-18
Streamowanie gry Path of Exile stanie się teraz jeszcze prostsze

Sven Co-op

Twórcy moda Sven Co-op do gry Half-Life ogłosili, że firma Valve udzieliła im pozwolenia na stworzenie samodzielnej wersji swojego dzieła. Produkcja będzie dostępna za darmo na Steamie i do uruchomienia nie będzie wymagała pierwszej części Half-Life. Fani mogą liczyć na bogatszą zawartość niż w modzie, ale na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać

Harebrained Schemes

Mitch Gitelman ze studia Harebrained Schemes w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry International powiedział, że deweloper zamierza jeszcze raz skorzystać z możliwości, jakie daje twórcom serwis Kickstarter. W zeszłym roku zespół odniósł duży sukces, gdy zbierał pieniądze potrzebne na stworzenie Shadowrun Returns, którego premiera odbędzie się 25 lipca. Wtedy zebrano niemal 1,9 miliona dolarów. Nie wiadomo jaki będzie kolejny projekt studia, ale gracze po raz kolejny będą mogli wspomóc twórców finansowo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: