Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2015, 11:17

autor: Arantasar

Magicka: Wizard Wars zadebiutuje 28 kwietnia

Magicka: Wizard Wars, MOBA działająca w modelu free-to-play, zadebiutuje na rynku 28 kwietnia. Tytuł, będący poboczną odsłoną serii studia Paradox North, znajduje się obecnie we Wczesnym Dostępie. Osoby testujące produkt 14 kwietnia otrzymają aktualizację wprowadzającą nową zawartość i zmiany w mechanice.

Magicka: Wizard Wars zadebiutuje 28 kwietnia. - Magicka: Wizard Wars zadebiutuje 28 kwietnia - wiadomość - 2015-04-10
Magicka: Wizard Wars zadebiutuje 28 kwietnia.

Na oficjalnej stronie produktu w ramach platformy Steam pojawiły się nowe informacje na temat gry Magicka: Wizard Wars. Oparta na systemie free-to-play MOBA, tworzona przez szwedzkie studio Paradox North, ukaże się 28 kwietnia. Tytuł, będący poboczną odsłoną serii Magicka, w październiku 2013 roku trafił do Wczesnego Dostępu, a pod koniec maja ubiegłego roku ruszył otwarty dostęp do wersji beta. Jeszcze przed oficjalną premierą pełnego wydania, 14 kwietnia, osoby testujące produkt otrzymają aktualizację wprowadzającą szereg poprawek. Najważniejsze zmiany będą dotyczyć rozwoju postaci, ekonomii oraz możliwości przetestowania czarów przed ich wykupieniem. Twórcy podziękowali też społeczności za udział w tworzeniu gry. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Budowanie tej gry od podstaw wspólnie z naszą wspaniałą społecznością było czymś niesamowitym. Mamy wielki dług wdzięczności wobec uczestników Wczesnego Dostępu – opinie i pomysły graczy były kluczowe przy tworzeniu tytułu i pozostanie tak z uwagi na wsparcie gry po premierze.

Dodatkowo pełna wersja ma zawierać nowy tryb Soul Harvest, który umożliwi toczenie dłuższych pojedynków na niedostępnych wcześniej mapach. Warto przypomnieć, że premierę gry Magicka 2, pełnoprawnej kontynuacji tytułu z 2011 roku, wyznaczono na 26 maja.

Magicka: Wizard Wars to sieciowa gra RPG należąca do popularnego gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Tytuł stanowi poboczną produkcję w stosunku do popularnego cyklu gier fabularnych Magicka. Produkcja koncentruje się na rywalizacji PvP, toczonej przez dwie czteroosobowe grupy magów, których głównym orężem są zróżnicowane zaklęcia. Mechanika używania magii została zapożyczona z cyklu macierzystego i sprowadza się zarówno do używania pojedynczych czarów, jak i do łączenia ich w potężne magiczne kombinacje, które za jednym zamachem zapewnią nam i ochronę, i siłę ofensywną.