Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Magicka 2 (PC)

Magicka 2

Pełnoprawna kontynuacja osadzonego w realiach fantasy humorystycznego RPG akcji z 2011 roku. Za jej powstanie odpowiada szwedzkie studio Pieces Interactive, mające na swoim koncie m.in. jeden z dodatków do pierwszej części gry.

RPG | fantasy | hack'and'slash | multiplayer | kooperacja | RPG akcji

Okładka Magicka 2 (PC)

data premiery gry:

26maj2015

PC PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magicka 2 to kontynuacja humorystycznego hack-and-slasha z 2011 roku. Za produkcję odpowiada studio Pieces Interactive, znane z takich tytułów, jak Magicka: Dungeons & Gargoyles, Leviathan: Warships czy też Puzzlegeddon. Akcja tytułu rozgrywa się w świecie Midgard, w którym niemal wszyscy magowie polegli w czasie wielkiej wojny, ci zaś, którzy ocaleli całkiem zbzikowali, albo stali się niezwykle wrogo nastawieni do wszystkich i wszystkiego. Teraz gracz musi pokierować szalonym czarodziejem i ponownie stoczyć epicką walkę ze złem, co - jak nie trudno się domyślić - podobnie jak pierwszej części - pełne będzie humoru i zabawnych gagów.

Jako jeden z czterech magów mamy dostęp do ośmiu żywiołów, których prawie dowolne łączenie pozwala na tworzenie sporej ilości najróżniejszych czarów. Oczywiście każdy czar działa na przeciwników w odmienny sposób, dzięki czemu gra zachęca do eksperymentowania. Dodatkowo Magicka 2 promuje także powtarzanie już zaliczonych etapów, co umożliwiają nam wprowadzone w tej części artefakty, pełniące rolę swego rodzaju przełączników i modyfikatorów rozgrywki, które mogą ją utrudnić, ułatwić bądź uczynić zabawniejszą. Dzięki ich mocy ponowne przechodzenie kampanii i poszczególnych poziomów nie nuży i różni się od wcześniejszych rozgrywek.

Tytuł opiera się na zabawie w trybie współpracy. Gracze mogą, a nawet muszą wspierać się w działaniach, ponieważ gra nie należy do łatwych. Nie licząc hordy wrogów, podczas rozgrywki można niechcący zranić, a nawet zabić swojego kompana. Czteroosobowy co-op dostępny jest we wszystkich trybach, ale żeby grać w sieci – musimy stworzyć konto na stronie wydawcy gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Gry podobne do Magicka 2

Klasyfikacja PEGI Magicka 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Magicka 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium G3220 3.0 GHz/AMD A4-4000 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 550 Ti/Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD A8-3850 2.9 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640/ Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8
Recenzja gry Magicka 2 - ile magii zostało w szalonym tworze Paradoxu?
Recenzja gry Magicka 2 - ile magii zostało w szalonym tworze Paradoxu?

Recenzja 2 czerwca 2015, 13:10

Sami twórcy twierdzą jednak, że nie jest to tytuł stworzony dla pojedynczego gracza – każdy zatem powinien spróbować trybu kooperacji, który stanowi kwintesencję gry. Choć walki nadal będą trudne, ilość zgonów spora (im więcej czarodziejów – tym więcej przeciwników do pokonania, zawsze działa też „friendly-fire”), to możliwość wzajemnego wskrzeszania się i większa siła ataku dają przewagę konieczną do przejścia etapu, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności, których pokonanie w pojedynkę jest wręcz niemożliwe. Najwięcej zabawy i śmiechu będziemy oczywiście mieć, grając w grupie przyjaciół, ale tytuł oferuje też możliwość błyskawicznego dołączania do sesji publicznych lub ich tworzenia. Nie miałem żadnego problemu z wyszukiwaniem serwerów czy rozłączaniem się, dla niektórych jednak niedogodnością może być przymus aktywowania kolejnego konta na stronie Paradoxu i powiązania go ze Steamem. Jeśli zwykła walka z hordami wrogów w trybie fabularnym lub wyzwań to dla kogoś za mało – z pomocą przychodzą artefakty – minimody dostępne w grze, które mogą uczynić ją ekstremalnie trudną, łatwiejszą lub po prostu „inną” – pokazując obraz w barwach dawnych kart CGA, flagi szwedzkiej czy dodając śmiech publiczności jak w sitcomach.

PC
PS4