Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2015, 22:40

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 kwietnia 2015 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier należał raczej do spokojnych. Obejrzeliśmy masę nowych materiałów video z Wiedźmin 3: Dziki Gon, a jeden z dystrybutorów zapowiedział wydanie dwóch produkcji

Miniony tydzień był kolejnym, który został zdominowany przez grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 kwietnia 2015 r. - wiadomość - 2015-04-27
Miniony tydzień był kolejnym, który został zdominowany przez grę Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Magicka 2

Firma Cenega poinformowała o zamiarze wydania RPG-a Magicka 2. Gra w edycji pudełkowej oraz cyfrowej ukaże się na komputery PC w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Premiera zaplanowana została na 26 maja. Na razie dystrybutor nic nie wspomina o planach wypuszczenia także wydania na konsolę PlayStation 4.

Cały nakład dostępny ma być w formie tzw. Edycji Deluxe. W jej pudełku, poza samą grą, znajdziemy:

  1. Płytę CD ze ścieżką dźwiękową z gry.
  2. Plakat.
  3. Interaktywną, cyfrową mapę Midgardu.
  4. Kod do pobrania dodatkowej zawartości w postaci przydatnych przedmiotów oraz uzbrojenia.

Final Fantasy XIV: Heavensward

Cenega wyda w Polsce także Final Fantasy XIV: Heavensward, czyli pierwszy duży dodatek do gry MMORPG firmy Square Enix. Premiera tytułu w naszym kraju nastąpi 23 czerwca 2015 roku. Produkcja trafi na pecety oraz konsolę PlayStation 4 w angielskiej wersji językowej. Do zabawy będzie wymagana podstawowa edycja Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Wieści

Sniper: Ghost Warrior 3 pojawi się na targach E3

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 kwietnia 2015 r. - ilustracja #3

W grudniu zeszłego roku studio CI Games zdradziło, że pracuje nad Sniper: Ghost Warrior 3. Teraz dowiedzieliśmy się, że gra zostanie pokazana po raz pierwszy podczas tegorocznych targów E3. Niestety, na tym skończyły się nowe informacje na temat tego projektu.

Sprzedaż GTA V na PC w Polsce – wersję Steam kupiło 37 tysięcy Polaków

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 kwietnia 2015 r. - ilustracja #4

Jak można się było spodziewać, pecetowa wersja Grand Theft Auto V okazała się w naszym kraju wielkim przebojem. Nie poznaliśmy konkretnych liczb, ale cały nakład wydania pudełkowego rozszedł się w tempie błyskawicznym, dorównując lub przewyższając pod względem tempa sprzedaży edycji na PlayStation 4, a wydanie na Xboksa One zostawiając daleko w tyle.

Puste półki zapewne zachęciły wielu graczy do nabycia znacznie droższej wersji cyfrowej. W ciągu kilku pierwszych dni 37 tysięcy rodaków kupiło tę w grę w usłudze Steam, z czego 27 tysięcy zrobiło to w dniu premiery lub przed nią.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ozłocony

Od premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon dzielą nas już tylko trzy tygodnie. Nic zatem dziwnego, że jesteśmy obecnie wręcz zalewani nowymi materiałami graficznymi z tej polskiej superprodukcji. Wpierw obejrzeliśmy mapę świata oraz krótkie fragmenty rozgrywki udostępnione przez serwis Gamespot. Mogliśmy także nacieszyć oczy reklamą telewizyjną oraz nowym dziennikiem dewelopera. Ponadto opublikowano filmik, w którym aktor Charles Dance opowiada o swojej pracy przy podkładaniu głosu cesarzowi Emhyrowi var Emreisowi.

Ostatnim materiałem był trwający niemal dziewięć minut zapis jednej z przygód. Z tym filmikiem było trochę zamieszania, gdyż zadebiutował on na oficjalnym kanale Youtube marki Xbox. W rzeczywistości jednak całość opracowano na podstawie ładniejszej wersji pecetowej, a nie tej na zmierzającej na Xboksa One. Firma Microsoft szybko przeprosiła za całą sprawę.

Warto jeszcze dodać, że pojawiły się plotki, według których gra będzie wykorzystywała DirectX 12. Przypomnijmy na koniec, że Wiedźmin 3 Dziki Gon trafi do sprzedaży 19 maja w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (20-24 kwietnia 2015)
  2. Premiera Dig it! Symulator Koparki
  3. GTA V poradziło sobie z Simsami. Top Empik - Tydzień 16
  4. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 25-26 kwietnia