Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 kwietnia 2015, 19:55

autor: Draug

Digital Dragons 2015 za niecały miesiąc – gry na Indie Showcase i program konferencji

Kolejna edycja Digital Dragons – największej konferencji branżowej w naszej części świata – już za niecały miesiąc, więc przyglądamy się bliżej jej programowi, a także konkursowi Indie Showcase, na którym pojawi się 60 gier niezależnych deweloperów. Do końca kwietnia wejściówkę na imprezę można kupić w promocyjnej cenie.

Do tegorocznej edycji Digital Dragons – najważniejszego wydarzenia branżowego w Europie Środkowej – został niecały miesiąc, zatem najwyższy czas zaprezentować pełniejsze spektrum atrakcji, które zaoferuje nam Krakowski Park Technologiczny w dniach 21-22 maja. Zacznijmy od Indie Showcase. Konkurs na najlepszą grę niezależną będzie w tym roku rozgrywany pomiędzy 60 produkcjami (na DD 2014 było ich 40). Nie znamy jeszcze pełnej ich listy, ale organizatorzy ujawnili, że będziemy mieli okazję wypróbować 37 tytułów mobilnych i 26 multiplatformowych, w tym 3 „rogaliki”, 3 pozycje osadzone w totalitarnych realiach, 10 produkcji oferujących kierowanie pojazdami oraz 11 gier z akcją toczącą się w przestrzeni kosmicznej. I jeszcze ciekawostka: jednym z jurorów wybierających najlepsze kreacje na Indie Showcase został Wasz ulubieniec z ekipy tvgry.pl – Hed.

Pamiętajcie też, że na Digital Dragons będzie miała miejsce gala wręczenia nagród najlepszym grom 2014 roku (zwłaszcza polskim). Z listą nominowanych pozycji zapoznacie się tutaj.

GRY-Online.pl to strategiczny partner Digital Dragons, więc konferencja będzie również okazją, by spotkać niemałą część naszej ekipy. - Digital Dragons 2015 za niecały miesiąc – gry na Indie Showcase i program konferencji - wiadomość - 2015-04-27
GRY-Online.pl to strategiczny partner Digital Dragons, więc konferencja będzie również okazją, by spotkać niemałą część naszej ekipy.

Przyjrzyjmy się również tabeli programowej. Oto wybrane panele, w których będą mogli wziąć udział uczestnicy posiadający podstawową wejściówkę (Expo Pass):

  • W sobotę o 10:00 Kacper Kwiatkowski z 11 bit studios opowie o wyrazistej narracji w grach (oczywiście na przykładzie This War of Mine);
  • Tego samego dnia w południe legenda branży, Brian Fargo, przedstawi „deweloperski przewodnik survivalowy”;
  • O 15:00 Paweł Rohleder pokaże od środka technologię wykorzystaną przy tworzeniu Dying Light;
  • Godzinę później odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi z udziałem Adriana Chmielarza (twórcy niedawnego Zaginięcia Ethana Cartera i wielu innych gier o niebagatelnym znaczeniu w historii polskiej sceny growej);
  • Nazajutrz o 10:00 Ciaran O’Herlihy z firmy Google opowie o monetyzacji gier opartych na modelu free-to-play;
  • W niedzielne południe Aurelien Palasse – jedna z ważniejszych postaci w szanghajskim oddziale Ubisoftu – przedstawi temat tworzenia i wydawania gier mobilnych z myślą o dalekowschodnim rynku;
  • O 13:30 Marek Tymiński – prezes CI Games – opowie o sztuce robienia biznesu w branży growej na przykładzie swojej firmy, a w sąsiedniej hali w tym samym czasie odbędzie się rozmowa o badaniu Polish Gamers Research między Michałem Bobrowskim z zarządu firmy GRY-OnLine S.A., Krzysztofem Krzysztofiakiem z Krakowskiego Parku Technologicznego (instytucji organizującej Digital Dragons) oraz Patrycją Rodzińską z Onet.pl;
  • Dwie godziny później Tomasz Gop i Błażej Żywiczyński z CI Games przedstawią zalety i wady współtworzenia gier przez różne firmy na przykładzie Lords of the Fallen, przy okazji rzucając nieco więcej światła na kulisy powstania tej gry.

Jak wspomniałem, to tylko wybrane atrakcje – pełną ich tabelę (a właściwie prawie pełną, bo np. nadal nie wiemy, czego spodziewać się po sobotnim spotkaniu z Marcinem Iwańskim i Michałem Nowakowskim z CD Projekt RED) znajdziecie pod tym adresem. Pamiętajcie też, że najtańsza wejściówka uprawnia do uczestniczenia w punktach programu jedynie w halach A i D – aby uzyskać dostęp do pozostałych dwóch pomieszczeń programowych, musielibyście wykupić znacznie droższą przepustkę deweloperską (Dev Pass).

Na koniec przypominam, że do końca kwietnia można kupić bilet wstępu w obniżonej cenie – za 200 zł zamiast 250 zł (w przypadku podstawowego Expo Pass). Jeśli interesują Was bardziej ekskluzywne panele z gośćmi takimi jak Matt MacLean (Obsidian Entertainment), Mieszko Zieliński (Epic Games) czy Adam Bormann (2K Games), musicie liczyć sie z wydatkiem na poziomie przynajmniej 599 zł (od 1 maja 699 zł) za wejściówkę. Warto jeszcze mieć na względzie, że do oglądania i ogrywania gier z Indie Showcase uprawnia każda przepustka, nawet najtańsza.