Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2015, 19:45

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Sniper: Ghost Warrior 3 pojawi się na targach E3

Zapowiedziana w grudniu ubiegłego roku gra Sniper: Ghost Warrior 3 zostanie zaprezentowana podczas czerwcowych targów E3. Produkcja jest trzecią częścią serii strzelanek, w której możemy wcielić się w wyszkolonego wojskowego snajpera.

Gra powinna trafić do sklepów w 2016 roku

O grze Sniper: Ghost Warrior 3 dowiedzieliśmy się po raz pierwszy w połowie grudnia ubiegłego roku. Tytuł został zapowiedziany oficjalnie podczas konferencji polskiej firmy CI Games. Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy, ale deweloper nie podzielił się nowymi materiami z produkcji, która tworzona jest z myślą o komputerach PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Jak się jednak okazuje, rodzima spółka ma zamiar zaprezentować grę na amerykańskich targach E3, które odbędą się w Los Angeles, w dniach 16-18 czerwca. Informację taką możemy znaleźć na internetowej stronie imprezy.

Na razie wiemy niewiele o Sniper: Ghost Warrior 3. Akcja tytułu rozgrywa się we współczesności i ma być osadzona w Europie Wschodniej. Gracze trafiają na front, na którym zaciekle walczą ze sobą dwie bliżej nieokreślone jeszcze frakcje. Jako wyszkolony snajper będziemy przemierzać rozległe sandboksowe mapy, umożliwiające eksperymenty z różnymi stylami gry. Pieczę nad produkcją, która powstaje dzięki technologi CryEngine, sprawuje powołany do tego celu zewnętrzny zespół deweloperski, na którego czele stoją Steve Hart (Sniper Elite V2) oraz Paul Robinson (Killzone 2, Full Spectrum Warrior, Comanche, Armored Fist). Warto zauważyć, że istniejąca od 2010 roku seria Sniper: Ghost Warrior jest najpopularniejszą marką w katalogu CI Games. W sumie łączna sprzedaż tytułów z cyklu przekroczyła 5,5 miliona egzemplarzy, z czego 3,5 miliona przypada na część pierwszą, a 2 miliony na drugą wydaną w 2013 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy CI Games