Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 12:23

CI Games chwali się wynikami; znamy sprzedaż Sniperów

W opublikowanym niedawno raporcie finansowym polska spółka CI Games podsumowała 2020 rok. Firma wypracowała w tym okresie 7,1 mln zysku. W dokumencie pojawiły się też informacje na temat sprzedaży poszczególnych gier.

W SKRÓCIE:

  1. CI Games wypracowało w 2021 roku 7,1 mln skonsolidowanego zysku netto;
  2. spółka nie wydała w zeszłym roku żadnej nowej gry;
  3. poznaliśmy też sprzedaż poszczególnych produkcji z serii Sniper: Ghost Warrior oraz gry RPG Lords of the Fallen.

Polska spółka CI Games opublikowała raport finansowy podsumowujący 2020 rok (via Bankier.pl). Według dokumentu firma wypracowała w tym czasie 7,1 mln złotych skonsolidowanego zysku netto (rok wcześniej zanotowano 2,88 mln złotych straty). Przychody ze sprzedaży wypadły gorzej niż w 2019 roku (wyniosły 46,01 mln złotych, a w poprzednich dwunastu miesiącach było to 47,48 mln złotych), co jest związane z faktem, że na rynek nie trafiła żadna nowa gra omawianej firmy.

Miniony rok zakończyliśmy skonsolidowanym zyskiem netto na poziomie 7,1 mln zł. Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły 46,0 mln zł. Raportowane wyniki miały odzwierciedlenie w generowanej gotówce – w 2020 roku Grupa CI Games wypracowała 40,6 mln zł przepływów netto z działalności operacyjnej. Na dzień 31 grudnia 2020 roku Grupa miała na rachunkach bankowych 28,2 mln zł gotówki, z uwzględnieniem środków z przeprowadzonej we wrześniu 2020 emisji akcji. Grupa nie posiada jednocześnie żadnych zobowiązań kredytowych – czytamy.

Przy okazji poznaliśmy też informacje na temat sprzedaży gier z serii Sniper: Ghost Warrior – do stycznia 2021 roku w ręce graczy trafiło 11 mln egzemplarzy produkcji należących do tego cyklu. Po Sniper: Ghost Warrior (2010) sięgnęło 4,5 mln użytkowników, zaś druga (2013) i trzecia (2017) odsłona znalazły, odpowiednio, 3,5 mln i 2 mln odbiorców. Wydany dwa lata temu Sniper: Ghost Warrior Contracts jak dotychczas sprzedał się w około milionie egzemplarzy.

Kolejnym ciekawym detalem jest sprzedaż gry RPG (tzw. soulslike’a) Lords of the Fallen z 2014 roku – sięgnęło po nią już 10 mln klientów.

Warto przypomnieć, że na czerwiec tego roku planowana jest premiera Sniper: Ghost Warrior Contracts 2. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole obecnej i poprzedniej generacji. Trwają również prace nad Lords of the Fallen 2 – tytuł powinien trafić na rynek w 2022 roku (niestety, nie znamy na razie konkretnej daty) i jest największym projektem w historii omawianej firmy.

  1. Recenzja gry Sniper: Ghost Warrior Contracts – snajper trafia za czwartym razem
  2. Sniper: Ghost Warrior Contracts – poradnik
  3. CI Games – strona oficjalna