Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 12:40

Assassin’s Creed wzbogaci się o komiksową kontynuację Black Flag i nowe książki

Ubisoft wyjawił swoje plany dotyczące rozbudowy świata Assassin’s Creed. Uniwersum wzbogaci się o nowe książki, komiksy oraz projekty tworzone we współpracy z Netfliksem.

W SKRÓCIE:
  • Ubisoft zapowiedział kolejne projekty wchodzące w skład uniwersum Assassin’s Creed.
  • Szykowane są nowe książki, komiksy, podcasty oraz ekranizacje.
  • Wśród nich jest także kontynuacja Assassin’s Creed: Black Flag w postaci webtoonu.

Seria Assassin’s Creed od dawna nie obejmuje jedynie gier. Fani cyklu mieli już okazję przeczytać wiele książek, a także obejrzeć jedną ekranizację. Teraz rozbudowa uniwersum stworzonego przez Ubisoft ma nabrać tempa. Zostanie także uporządkowane, aby fani nie pogubili się w zawiłościach świata asasynów. W planach są bowiem kolejne książki, różnorodne komiksy, podcasty oraz animacje i projekty aktorskie. Szczegóły dotyczące rozwoju uniwersum zdradzili w wywiadzie dla serwisu Eurogamer Etienne Bouvier oraz Aymar Azaizia, którzy zarządzają całym przedsięwzięciem.

Po pierwsze Ubisoft postanowił dokładniej skategoryzować literaturę związaną z Assassin’s Creed. Książki będą się teraz dzielić na trzy rodzaje. Nazwą Classics objęte będą wszystkie dzieła, które bezpośrednio adaptują fabułę gier. Chronicles to z kolei nowe historie znanych nam już postaci, którymi wcześniej mieliśmy okazję sterować grając na PC i konsolach. Ostatnia kategoria to Originals – nowe historie, w które zaangażowani są nieznani wcześniej bohaterowie.

Wiemy już o kilku z wielu nadchodzących książek, które rozszerzą świat asasynów. Ubisoft zapowiedział aż trzy serie, które rozciągać się będą na wiele kolejnych tomów. Pierwsza z zapowiedzianych to Assassin's Creed Fragments, czyli przygodowa saga o różnych nastoletnich bohaterach, którzy w jakiś sposób wpadną w sam środek konfliktu pomiędzy asasynami a templariuszami. Każdy tom rozgrywać się będzie w innych czasach i prezentować nam nowych protagonistów.

Assassin’s Creed wzbogaci się o komiksową kontynuację Black Flag i nowe książki - ilustracja #1

Ponadto na sklepowych półkach pojawią się Assassin's Creed: The Jade Seal Collection oraz Assassin's Creed: The Ming Storm. Pierwsza z wymienionych to seria książek, której fabuła osadzona została w szerokim okresie ponad dwóch tysięcy lat, jakie dzieliły rządy dynastii Zhou oraz Ming. Pozwoli to na przedstawienie czytelnikom wielu nowych bohaterów, którzy na swojej drodze spotkają postacie ważne dla chińskiej historii. Druga seria to z kolei trylogia osadzona w Chinach w XVI wieku. Rozwinie ona losy Shao Jun, czyli postaci, którą mieliśmy okazję poznać w Assassin’s Creed Chronicles: China.

Zapowiedziano również wiele komiksów, które również rozwiną historię asasynów. Co ciekawe, obejmą one kilka różnych stylów. Assassin's Creed Dynasty, Assassin's Creed Valhalla: Blood Brothers Manhua oraz Assassin's Creed: Blade of Shao Jun będą reprezentować gatunek manhua. Jest to chińska odmiana komiksów, którą porównać można do japońskiej mangi. Pierwszy z nich przedstawi historię Li E, która stara się powstrzymać wojnę domową w kraju dynastii Tang. Blood Brothers skupi się z kolei na losach dwóch wikińskich braci, których historia rozgrywa się niedługo przed wyprawą do Anglii, którą odbyła Eivor z Assassin's Creed: Valhalla. Blade of Shao Jun rozwinie za to historię tytułowej bohaterki z Chronicles: China.

Oprócz tego zapowiedziano również powieści graficzne, których styl bliższy jest zachodnim czytelnikom. Są wśród nich Assassin's Creed: Valhalla Song of Glory oraz francuski Assassin's Creed: Valhalla. Oba komiksy rozwijają świat, który mieliśmy okazję eksplorować w ostatniej odsłonie serii gier Ubisoftu. Pierwszy z nich to prequel w stosunku do gry, który przedstawi losy Eivor oraz Sigurda. Drugi z wymienionych skoncentruje się z kolei na podróży znanej nam już bohaterki Valhalli i chrześcijańskiego mnicha do tajemniczych zakątków Szkocji.

Assassin’s Creed wzbogaci się o komiksową kontynuację Black Flag i nowe książki - ilustracja #2

Poza powyższymi tytułami Ubisoft szykuje również dwa bardziej niestandardowe projekty. Jednym z nich jest Assassin's Creed: Turbulence in the Ming Dynasty Podcast. Będzie to adaptacja audio trylogii The Ming Storm, która wspomniana została wyżej. Jej twórcy pochwalili się angażem aktorki Yan Liu w roli asasynki Shao Jun. Projekt ma również charakteryzować się zaawansowanym udźwiękowieniem oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową, która przeniesie słuchaczy prosto do Chin XVI wieku.

Ostatni z zapowiedzianych projektów ucieszy z kolei fanów Assassin's Creed IV: Black Flag. Ubisoft szykuje bowiem koreański cyfrowy komiks (webtoon), który będzie bezpośrednią kontynuacją gry. W końcu będziemy więc mogli zobaczyć jak Edward Kenway radzi sobie jako pełnoprawny asasyn.

W wywiadzie zdradzono również, że nadal aktualnym tematem jest współpraca Ubisoftu z Netfliksem. Amerykańska platforma streamingowa ma pracować aż nad trzema projektami. W planach jest bowiem serial aktorski oraz animowany, a także pełnometrażowa produkcja live-action. Nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących tych projektów. Aymar Azaizia zapewnił jednak, że wyciągnęli naukę z błędów, jakie popełniono przy okazji adaptacji z Michaelem Fassbenderem.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe plany widać, że fani nie będą mogli narzekać na brak świata asasynów w ich życiu. Ilość książek, komiksów oraz innych projektów może wręcz przytłoczyć. To jednak dopiero początek kolejnego etapu rozwoju świata stworzonego przez Ubisoft.