Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 kwietnia 2021, 13:07

autor: Karol Laska

Zdjęcia do The Flash ruszyły; rozwiano wątpliwości w sprawie udziału Batmana

Reżyser The Flash ogłosił oficjalne rozpoczęcie procesu produkcyjnego filmu. Wiadomo także, których Batmanów zobaczymy na ekranie i uwaga, uwaga - multiwersum nadchodzi.

Przez jakiś czas nie słyszeliśmy za wiele o jednym z nadchodzącym filmów kinowego uniwersum DC – The Flash. Uwaga skupiła się przede wszystkim na tegorocznych premierach pokroju Wonder Woman 1984 oraz Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, ale w końcu coś ruszyło. Ba, Andy Muschetti, reżyser filmu o człowieku-błyskawicy, ogłosił za pośrednictwem Instagrama start prac produkcyjnych, a całość zapowiedzi okrasił króciutkim teaserem z animowanym tytułem dzieła.

Możemy więc zacząć coraz poważniejsze dyskusje na temat filmu, jego fabuły oraz wpływu na rozwój całej serii. The Flash ma być o tyle ważny dla kinowego świata DC, że zapozna widzów bliżej z pojęciem multiwersum, a więc takiego uniwersum, które złożone zostało z wielu różnych wersji wymiarów. W każdym z nich występuje zgoła inny odpowiednik danego superbohatera – przykładowo Ziemia A posiada swojego Batmana, a Ziemia B swojego.

Nie bez powodów wspominamy o człowieku-nietoperzu, gdyż będzie on dość ważnym elementem filmowego The Flash. W sierpniu 2020 roku informowaliśmy Was o tym, że w produkcji zobaczymy nieco starszą wersję Bruce’a Wayne’a, znaną jeszcze z tytułów Tima Burtona. W tegoż Batmana wcielał się niegdyś Michael Keaton i to on miał powrócić do tej roli, choć ostatnio pojawiło się parę „ale” w kwestii jego ewentualnego występu. Na szczęście sprawę wyjaśniła agencja aktora, IGM Partners, i potwierdziła udział Keatona w nadchodzącym filmie (via The Wrap).

Oprócz niego w filmie zobaczymy oczywiście Ezrę Millera, który wcieli się ponownie, po Lidze Sprawiedliwości i Legionie Samobójców, w tytułowego Flasha. Kiersey Clemons odegra jego kochankę, Iris West, a Ben Affleck zarzuci na siebie, kto wie, czy nie po raz ostatni, pelerynę Batmana (tego bardziej współczesnego). Produkcja ma zadebiutować 4 listopada 2022 roku.

  1. Dwóch Batmanów w The Flash - Affleck i Keaton powrócą
  2. Strona internetowa Warner Bros.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej