Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 sierpnia 2020, 13:34

autor: Adrian Werner

Dwóch Batmanów w The Flash - Affleck i Keaton powrócą

Ben Affleck zmienił zdanie i ponownie wcieli się w Batmana. Aktor zagra tę postać w filmie The Flash, gdzie pojawi się również Michael Keaton, jako alternatywne wcielenie Mrocznego Rycerza.

Dwóch Batmanów w The Flash - Affleck i Keaton powrócą - ilustracja #1
Ben Affleck ponownie wcieli się w Batmana.

Fani uniwersum DC Comics przyzwyczaili już się do myśli, że nowym Mrocznym Rycerzem będzie Robert Pattinson, który zadebiutuje w tej roli w filmie The Batman w reżyserii Matta Reevesa. Okazuje się jednak, że w tego superbohatera ponownie wcieli się również Ben Affleck.

Jak donosi serwis Vanity Fair, Affleck zagra Batmana w filmie The Flash. Miał on podjąć tę decyzję dopiero kilka dni temu po przeczytaniu scenariusza. Jego entuzjazm do powrotu do tej roli zaskoczył producentów, gdyż wydawało się, że aktor na dobre pożegnał się z tą rolą. Co ważne, na ekranie pojawi się w stroju superbohatera, a nie jedynie jako Bruce Wayne.

Affleck zagrał Mrocznego rycerza w filmach Batman v Superman: Dawn of Justice, Suicide Squad oraz Justice League. Początkowo miał powrócić do tej roli także w odrębnym filmie koncentrującym się wyłącznie na tym superbohaterze, w którym odpowiadałby także za reżyserię oraz scenariusz, ale ostatecznie zdecydował się porzucić ten projekt.

Dwóch Batmanów w The Flash - Affleck i Keaton powrócą - ilustracja #2
W The Flash powróci także wersja Batmana grana przez Michaela Keatona.

Warto dodać, że w The Flash jako Batman powróci także Michael Keaton, który wcielił się w tę postać w filmach Batman z 1989 roku oraz Batman Returns (1992). Obecność dwóch wersji jednego superbohatera będzie możliwa dzięki temu, że fabuła skoncentruje się na skutkach podróży w czasie. Co ciekawe, role zarówno Keatona, jak i Afflecka mają być całkiem spore i kluczowe dla historii. Nie będą to więc jedynie małe gościnne występy.

Dodatkowe informacje przekazał serwis TheWrap. Według nich Ben Affleck powróci do roli jedynie na potrzeby jednego filmu i jego kontrakt nie obejmuje żadnych innych produkcji kinowych czy seriali. Obecnie wszystko wskazuje na to, że The Flash ma pozwolić aktorowi na pożegnanie się z tą postacią.

Wszystko to w żaden sposób nie wpłynie na film The Batman. Dla firmy Warner Bros. Entertainment Robert Pattinson jest nadal przyszłością Mrocznego Rycerza. Wiemy też, że HBO Max pracuje już nad serialem o policjantach miasta Gotham, który powiązany będzie z kinową produkcją Matta Reevesa. Wiele wskazuje jednak na to, że ta części marki zostanie odseparowana od reszty filmowego uniwersum. Fani spekulują, że zamiast Pattinsona w kolejnym Justice League możemy zobaczyć Keatona, który będzie pełnił rolę mentora dla grupy.

Warto na koniec wspomnieć, że ten weekend zapowiada się bardzo obficie dla fanów Mrocznego Rycerza. Podczas wirtualnej imprezy DC FanDome mamy zobaczyć teaser filmu The Batman oraz zwiastun Justice League: Snyder Cut.

  1. Oficjalna strona Warner Bros. Entertainment