Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 czerwca 2020, 14:55

autor: AlexB

Michael Keaton może powrócić do klasycznej roli Batmana w The Flash

Jak podaje serwis The Wrap, Michael Keaton może powrócić jako Batman. Słynny aktor prowadzi ponoć rozmowy w sprawie angażu do roli Człowieka Nietoperza w filmie The Flash. Według obecnych planów produkcja ta ma zadebiutować w czerwcu 2022 roku.

W SKRÓCIE
  1. Jak podaje serwis The Wrap, Michael Keaton prowadzi rozmowy w sprawie powrotu do roli Batmana w filmie The Flash.
  2. Miałby on stanowić kontynuację postaci znanej z filmów Tima Burtona z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku.
  3. Jego występ w żaden sposób nie wpłynąłby na The Batman Matta Reevesa.
  4. Premiera The Flash zaplanowana jest na 3 czerwca 2022 roku.

Niemal we wszystkich rankingach obejmujących najlepszych filmowych Batmanów jedno z czołowych miejsc zajmuje Michael Keaton, odgrywający słynnego bohatera z komiksów DC w produkcjach Tima Burtona. Niewykluczone, że po blisko trzydziestu latach przerwy powróci on jako Bruce Wayne. Jak podaje serwis The Wrap, amerykański aktor prowadzi obecnie rozmowy w sprawie angażu do roli Człowieka Nietoperza w filmie The Flash w reżyserii Andy'ego Muschiettiego (To i To: Rozdział 2) na podstawie scenariusza Christiny Hodson (Bumblebee, Ptaki Nocy). Negocjacje są jednak na bardzo wczesnym etapie i nie wiadomo jeszcze, czy zakończą się one pomyślnie.

Michael Keaton może powrócić do klasycznej roli Batmana w The Flash - ilustracja #1
Chcielibyście powrotu Michaela Keatona do roli Batmana?

Według The Wrap, występ Keatona w The Flash stanowiłby kontynuację Powrotu Batmana z 1992 roku. Film, zgodnie z wcześniejszymi planami, miałby luźno opierać się na komiksie Flashpoint z 2011 roku i bawić się koncepcją multiwersum. W skrócie chodzi o to, że w świecie superbohaterów DC (i Marvela zresztą też) istnieją różne uniwersa prezentujące czasem skrajnie odmienne spojrzenia na dane postacie. Dzięki temu autorzy komiksów mogą prowadzić historię znanych herosów w nietypowych kierunkach, a nawet ich uśmiercać, bez obawy o to, że w jakiś sposób wpłynie to na ciągłość ich głównego życiorysu. Multiwersum funkcjonuje już w filmowo/serialowych ekranizacjach cyklu DC. Samo tzw. Arrowerse, na które składają się produkowane przez stację CW tytuły, jak Supergirl, Black Lightning, Arrow, The Flash i Legends of Tomorrow, stanowią alternatywne rzeczywistości w stosunku do filmów, a w niektórych przypadkach, nawet do samych siebie.

W przypadku The Flash Muschiettiego najprawdopodobniej będzie to działało w ten sposób, że tytułowy superszybki bohater naprawdę nazywający się Barry Allen, w którego wciela się Ezra Miller, spróbuje cofnąć się w czasie, by uratować swoją matkę przed śmiercią. W konsekwencji nieumyślnie stworzy on alternatywne uniwersum, które znajduje się pod opieką Batmana w inkarnacji Michaela Keatona.

Michael Keaton może powrócić do klasycznej roli Batmana w The Flash - ilustracja #2
Flasha sportretowanego przez Ezrę Millera mogliśmy już zobaczyć między innymi w Batman v Superman: Świecie sprawiedliwości oraz Lidze Sprawiedliwości.

Warto też zaznaczyć, że ewentualny występ Keatona w The Flash w żaden sposób nie wpłynie na The Batman Matta Reevesa. Filmowa przyszłość Człowieka Nietoperza wciąż wiązana jest z Robertem Pattinsonem.

Przypominamy, że historia filmu The Flash jest dość wyboista. Pierwsze plany powstania tej produkcji sięgają 2010 roku. Na przestrzeni lat zmieniały się koncepcje fabuły, scenarzyści oraz reżyserzy. Obecnie wygląda na to, że produkcja wyszła już na prostą i pozostaje nam czekać na pierwsze zdjęcia, zwiastuny i premierę. Ta zaplanowana jest na 3 czerwca 2022 roku.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.