Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2020, 19:15

autor: Ender

Minecraft Nether Update – dziś premiera wersji 1.16

Zgodnie z planem, do graczy na całym świecie trafiła najnowsza obszerna aktualizacja Minecrafta o nazwie Nether Update. Skupia się ona na tytułowym Netherze, wzbogacając niebezpieczny wymiar o wiele atrakcji, takich jak nowe biomy, materiały oraz moby.

Minecraft Nether Update – dziś premiera wersji 1.16 - ilustracja #1

Nether Update to kolejna duża aktualizacja Minecrafta, o której usłyszeliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku, podczas konwentu Minecon Live 2019. Aktualizacja skupia się na tytułowym Netherze, niebezpiecznym wymiarze, do którego możemy przedostać się za pomocą obsydianowego portalu. Darmowa łatka zadebiutowała dziś na wszystkich platformach sprzętowych wspieranych przez grę w edycji Bedrock – Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, iOS, Android oraz Windows 10. Uaktualniona została również wersja Java produkcji, działająca na systemach z rodziny Windows, macOS oraz Linux.

Nether Update wprowadza masę atrakcji dla lubiących przygody graczy. Nether może pochwalić się bardziej zróżnicowanym krajobrazem, a to za sprawą nowych biomów. Od teraz przemierzać będziemy między innymi groźne grzybowe karmazynowe lasy oraz wulkaniczne bazaltowe delty. Niebezpieczne wędrówki wynagrodzi nam nowy materiał o nazwie netheryt. Jest to niezwykle trudny do pozyskania minerał, znacznie mocniejszy od diamentu. Pozwoli on stworzyć najlepszy pancerz i broń w grze, które będą w całości odporne na działanie ognia i lawy.

Na naszej drodze staną również hordy wcześniej niewidzianych hoglinów, agresywnych dzikich bestii, które przy odrobinie wysiłku będzie można oswoić i hodować. Bardziej inteligentnym przeciwnikiem okażą się humanoidalni piglini, którzy nie będą atakować gracza, gdy ten okaże się godny zainteresowania. Aby zwrócić na siebie ich uwagę i zyskać szacunek, musimy przy spotkaniu założyć pełny komplet złotego pancerza. Piglińska miłość do tego metalu pozwoli nam handlować ze stworami przy wykorzystaniu samorodków lub sztabek cennego kruszcu.

Pełna lista atrakcji wchodzących w skład aktualizacji znajduje się tutaj.

  1. Nether Update – oficjalna strona aktualizacji
  2. Minecraft – strona oficjalna gry