Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2019, 20:37

autor: Adrian Werner

MINECON - nowości związane z Minecraft, Minecraft Dungeons i Minecraft Earth

W trakcie imprezy MINECON 2019 ujawniono plany dalszego rozwoju gry Minecraft, pokazano nowy zwiastun Minecraft Dungeons i zapowiedziano wczesny dostęp mobilnego Minecraft Earth.

W trakcie MINECON pokazano m.in. filmik wprowadzający w fabułę Minecraft Dungeons. - MINECON - nowości związane z Minecraft, Minecraft Dungeons i Minecraft Earth - wiadomość - 2019-09-29
W trakcie MINECON pokazano m.in. filmik wprowadzający w fabułę Minecraft Dungeons.

Tegoroczna edycja imprezy MINECON tradycyjnie przyniosła sporo ciekawych nowości dla fanów produkcji studia Mojang AB.

Autorzy przygotowali wiele atrakcji dla grających w Minecrafta, ale nie zapomniano również o osobach czekających na premiery gier Minecraft Earth i Minecraft Dungeons.

Minecraft – odświeżenie Nether

Najwięcej wieści dotyczyło oczywiście samego Minecrafta. Twórcy poinformowali, że kolejna duża aktualizacja nazwana zostanie Nether Update. Zgodnie z tytułem odświeży ona wymiar Nether, wzbogacając go m.in. o nowe biomy (Soulsand Valley oraz Netherwart Forest), struktury, klocki oraz efekty wizualne.

Inną atrakcją okazały się moby Piglins, będące nową cywilizacją w uniwersum Minecrafta. Wcześniej te istoty mogliśmy poznać jedynie w formie zombie. Generalne będą nastawione niezbyt przyjaźnie do graczy, ale zignorują osoby noszące zbroje ze złota. Możliwe też będzie handlowanie z nimi, choć ma mieć ono mniej spokojny przebieg niż to, do czego przyzwyczaili się gracze. Ponadto do gry dołączą pszczoły z ulami. Będą zapylać uprawy i kwiaty, a do tego wzbogacą rozgrywkę o miód.

Warto także wspomnieć, że w drodze głosowania gracze zdecydowali, iż następnym biomem, który otrzyma lifting, będą Góry (ang. Mountains). Zapowiedziano również planszówkę Minecraft: Builders & Biomes.

Minecraft Earth – zwiastun i wczesny dostep

Twórcy poformowali także, że w przyszłym miesiącu wystartuje wczesny dostęp Minecraft Earth, czyli mobilnej gry korzystającej z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Na systemie Android ruszyły już zapisy do Early Access.

Tytuł od kilku miesięcy testowany jest w zamkniętej becie. W porównaniu z nią edycja z Early Access zaoferuje sporo nowych elementów, takich jak dodatkowe moby oraz opcje craftingowe. Ponadto pojawią się wieloosobowe Przygody, obejmujące np. walkę ze szkieletami w pobliskim parku czy zbieranie diamentów na chodniku, który w grze przeobrazi się w tunel kopalni.

Minecraft Dungeons

Autorzy pokazali także filmik, który obejrzymy, rozpoczynając zabawę w Minecraft: Dungeons. Prezentuje on sylwetkę głównego łotra, z którym zmierzymy się w trakcie rozgrywki.

  1. Minecraft - strona oficjalna
  2. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta