Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2019, 17:28

autor: Froozyy

Michał Żebrowski gra rolę Keanu Reevesa w Cyberpunku 2077 po polsku

Podczas panelu dyskusyjnego o polskiej wersji językowej gry Cyberpunk 2077, który odbył się w ramach Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, poznaliśmy aktorów głosowych wcielających się w główne postacie.

Wiemy już, kto użyczy głosu Johnny’emu Silverhandowi w Cyberpunku 2077. - Michał Żebrowski gra rolę Keanu Reevesa w Cyberpunku 2077 po polsku - wiadomość - 2019-09-28
Wiemy już, kto użyczy głosu Johnny’emu Silverhandowi w Cyberpunku 2077.

Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj poznaliśmy aktorów głosowych, którzy wcielą się w główne postacie w Cyberpunku 2077. Nazwiska zostały przedstawione podczas specjalnego panelu dyskusyjnego o polskiej wersji językowej gry, który odbył się w ramach Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Przejdźmy od razu do konkretów, na które czeka pewnie większość z Was. Głównemu bohaterowi głosu męskiego użyczy Kamil Kula (T’Challa z filmu Czarna Pantera, Bestia z Pięknej i Bestii), a jeśli zdecydujemy się na wybór wersji kobiecej, to usłyszymy Lidię Sadową (Elsa z Krainy Lodu, Scarlet Witch z Avengers: Wojny bez granic). Johnny’ego Silverhanda zdubbinguje Michał Żebrowski, znany nam głównie z roli Geralta z Rivii w polskim serialu oraz filmie Wiedźmin.

Podczas panelu Adam Badowski (reżyser gry) poza obsadą aktorską przedstawił m.in. kulisy budowania świata na potrzeby produkcji. Zdradził także, że postać żeńska została napisana jako pierwsza, a wątki romansowe stworzono osobno dla męskiej i kobiecej wersji V. CD Projekt Red pochwalił się również technologią, która pozwala w czasie rzeczywistym synchronizować ruch ust postaci z czytanym tekstem (tzw. lipsync) dla każdej wersji językowej na podstawie analizy dźwięków. Nowoczesne rozwiązanie zostało oparte na sieciach neuronowych, a studio odpowiedzialne jest w całości za jego opracowanie.

Od lewej – Michał Żebrowski (Johnny Silverhand), Kamil Kula (męski głos V) oraz Lidia Sadowa (żeński głos V). - Michał Żebrowski gra rolę Keanu Reevesa w Cyberpunku 2077 po polsku - wiadomość - 2019-09-28
Od lewej – Michał Żebrowski (Johnny Silverhand), Kamil Kula (męski głos V) oraz Lidia Sadowa (żeński głos V).

Premiera Cyberpunka 2077 odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W planach jest także wydanie produkcji na platformie streamingowej Google Stadia.