Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2019, 10:13

Seria Assassin's Creed - sprzedaż przekroczyła 140 mln egzemplarzy

Firma Ubisoft pochwaliła się, że sprzedaż cyklu Assassin’s Creed przekroczyła 140 mln egzemplarzy. Poznaliśmy również wyniki innych marek wydawcy, takich jak Far Cry, Just Dance czy Splinter Cell.

Najnowszą odsłoną cyklu Assassin’s Creed jest zeszłoroczne Odyssey. - Seria Assassin's Creed - sprzedaż przekroczyła 140 mln egzemplarzy - wiadomość - 2019-09-28
Najnowszą odsłoną cyklu Assassin’s Creed jest zeszłoroczne Odyssey.
NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCE SIĘ SERIE UBISOFTU:
  1. Assassin’s Creed: 140 mln
  2. Just Dance: 70 mln
  3. Far Cry: 50 mln

Firma Ubisoft zaktualizowała zestawienie wyników sprzedaży swoich najpopularniejszych marek. Nikogo chyba na zdziwi, że na czele znalazła się seria Assassin's Creed, która rozeszła się już w ponad 140 mln egzemplarzy. W przynajmniej jedną produkcję z tego cyklu zagrało do tej pory 95 mln osób.

Drugie miejsce, z wynikiem ponad 70 mln egzemplarzy, zajęła seria gier tanecznych Just Dance. W markę zagrało już więcej niż 120 mln osób. Fakt, że ta liczba jest znacznie wyższa niż sprzedaży, nie dziwi, gdyż cykl najlepiej sprawdza się w rozgrywkach wieloosobowych przed jednym ekranem.

Podium zamyka seria Far Cry z ponad 50 mln sprzedanych egzemplarzy. Z kolei cykl Tom Clancy's Splinter Cell rozszedł się w ponad 30 mln egzemplarzy, podobnie jak marka Rayman, która była pierwszym prawdziwym przebojem Ubisoftu. Sama spin-offowa seria Rabbids osiągnęła sprzedaż przekraczającą 20 mln sztuk.

W przypadku pozostałych marek wydawca chwalił się samymi liczbami graczy. W przypadku For Honor jest to 21 mln, a Tom Clancy’s The Division – 20 mln. Druga z tych serii jest najszybciej sprzedającą się nową marką w historii Ubisoftu.

Z kolei w cykl Tom Clancy’s Ghost Recon zagrało ponad 30 mln osób, z czego 10 mln przypada na samo Ghost Recon: Wildlands. Natomiast serię Watch Dogs wypróbowało 36 mln graczy.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona serii