Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4PSV
Okładka Assassin's Creed Chronicles: China (PC)
OkładkaAssassin's Creed Chronicles: China (PC)

Assassin's Creed Chronicles: China

Pierwsza odsłona spin-offowej serii AC, zrealizowanej w formie przygodowej platformówki 2.5D. Assassin's Creed Chronicles: China została przygotowana przez koncern Ubisoft. Akcja gry toczy się w XVI-wiecznych Chinach, a gracze wcielają się w Shao Jun – uczennicę Ezio Auditore.

Akcji | skradanki | platformówki | 2.5D | historyczne | przygodowe gry akcji

Assassin's Creed Chronicles: China Premiera

21kwi2015

PC PS4 XONE

5kwi2016

PSV

producent: Climax Studios wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Assassin's Creed Chronicles: China

Trek to Yomi

Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD

Cave Story

Assassin's Creed Chronicles: China jest spin-offem bestsellerowego cyklu gier akcji z otwartym światem. W przeciwieństwie do pierwowzorów, opracowana przez zespół Climax Studios produkcja jest platformówką 2.5D. Tytuł zadebiutował na komputerach osobistych i konsolach stacjonarnych, a po jakimś czasie pojawił się także na platformie PlayStation Vita, jako element kompilacji Assassin's Creed Chronicles: Trilogy.

Fabuła

Akcja wydanego na platformę PC, PS4 itd. Assassin's Creed Chronicles: China została osadzona w XVI-wiecznych Chinach. Główną bohaterką gry jest Shao Jun – asasynka wyszkolona przez legendarnego Ezio Auditore da Firenze (znanego z Assassin's Creed II i dwóch kolejnych części serii), którą mogliśmy poznać w krótkometrażowym filmie animowanym Assassin’s Creed: Embers. Heroina powraca do Państwa Środka w celu pomszczenia zamordowanych członków bractwa. Podobnie jak pozostałe gry spod znaku Assassin's Creed, tytuł pozwala na odwiedzenie znanych miejsc, na których liście brylują Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz Pekin. Swoją rolę w fabule odgrywają także postacie historyczne.

Mechanika

Pomimo że rozgrywka w Assassin's Creed Chronicles: China została oparta na standardowym dla serii schemacie, jego założenia dostosowano do specyfiki omawianej pozycji. Protagonistka potrafi zatem stawić opór przeciwnikom w bezpośrednich starciach (robiąc doskonały użytek z ukrytego ostrza, które chowa w jednym z butów, a także z miecza jian), jednak tym razem znacznie ważniejszą rolę odgrywają aspekty skradankowe.

Tytuł kładzie bowiem większy nacisk na pozostawanie w ukryciu – premiowane jest unikanie kontaktu z adwersarzami i przemykanie za ich plecami. Pomocne okazują się rozmaite gadżety, jakie znajdują się na podorędziu Shao (mowa między innymi o strzałkach odwracających uwagę wrogów), a także jej akrobatyczne zdolności uzupełniane przez linkę z hakiem. Nie brakuje tutaj również możliwości wspinaczki na elementy otoczenia. Co ciekawe, pomimo że przez większość czasu jesteśmy ograniczeni do jednej płaszczyzny, w wybranych miejscach możemy podróżować pomiędzy pierwszym a bardziej odległym planem, zyskując w ten sposób dostęp do nowych lokacji.

Kwestie techniczne

Assassin’s Creed Chronicles: China w wersji na platformę PC, PS4 itd. cieszy oczy dopracowaną oprawą graficzną, inspirowaną tradycyjnym chińskim malarstwem. Jej wysoka jakość jest zasługą technologii UbiArt Framework, która napędza też między innymi Rayman Legends i Child of Light.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 1012 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,1 / 10 na podstawie 307 głosów czytelników.

Assassin's Creed Chronicles: China cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed Chronicles: China

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Assassin's Creed Chronicles: China Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E8200 2.6 GHz/AMD Athlon II X2 240 2.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i3 2105 3.1 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GTX 470/Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
PC
PS4
XONE
PSV